97 dier Commissie dadelijk overgegaan, met dien verstande, dat een dier ieden en zijn plaatsvervanger wordt benoemd door hen, die tot ruil verkaveling hunne toestemming niet hebben gegeven. «Een plaatselijke Commissie bestaat uit: a. een voorzitter en een plaatsvervangend voorzitter, door Gedepu teerde Staten benoemd, de Centrale Commissie gehoord; b. minstens twee leden en twee plaatsvervangende leden, tenzij de vergadering een ander even aantal wenscht. «De Centrale Commissie, de plaatselijke Commissie gehoord, benoemt den landmeter, en kan hem ten allen tijde door een ander vervangen hij is per se lid der Commissie en kan tot voorzitter benoemd worden. «Wordt de uitvoering aan eenen landmeter alleen opgedragen, dan geschiedt de benoeming door de Centrale Commissie, die daarbij zooveel doenlijk met de wenschen der vergadering ten opzichte van de benoeming rekening zal houden. «Elk besluit, behalve dat, de ruilverkavelingszaak constitueerende, wordt bij meerderheid der stemmenden opgemaakt. «Ingeval omtrent het benoemen van personen de stemmen staken beslist het lot. «Het door den voorzitter zoo spoedig mogelijk op te maken, door het lid der Centrale Commissie mede te onderteekenen, proces-verbaal der vergadering vermeldt: a. de namen der aanwezigen en de hoedanigheid, waarin zij aan wezig zijn; b. de genomen besluiten met vermelding, indien stemming heeft plaats gehad, van den uitslag daarvan; c. de namen van hen, die zich voor of tegen het nemen van het besluit tot ruilverkaveling hebben verklaard, alsmede van hen, die geacht werden hunne toestemming te hebben verleend; d. de naleving, indien de uitvoering van de ruilverkaveling aan eene plaatselijke Commissie is opgedragen, van het voorschrift betreffende het benoemen van een lid dier Commissie door hen, die tot de ruil verkaveling hunne toestemming niet hebben gegeven; e. datgene, waarvan een der aanwezigen aanteekening heeft verzocht; hetgeen verder is voorgevallen. «Het proces-verbaal heeft bewijskracht ten aanzien van hetgeen daarin is vermeld. «Een afschrift wordt door de zorg van den voorzitter op de secretarie der gemeente of der gemeenten, over welker gebied de ruilverkaveling zich uitstrekt, ter inzage van een ieder nedergelegd. «Ieder in persoon of bij gemachtigde ter vergadering verschenen belanghebbende, de burgemeester of diens vertegenwoordiger, alsmede

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1905 | | pagina 99