102 volgens de bestaande wet het jaar van eerste vruchtoplevering en dat van schatting medegerekend25 jaren naar het ontwerp van 1893 25 een-en ander met verlenging: ingevolge de bestaande wet, ten hoogste tot48 naar het ontwerp van 1893, ten hoogste tot35 b. hij bekading of bedijking: volgens de bestande wet20 jaren naar het ontwerp van 1893 25 een en ander met verlenging: ingevolge de bestaande wet, ten hoogste tot38 naar het ontwerp van '1893, ten hoogste tot35 Of de bestaande termijnen nu de voorkeur verdienen, dan" wel die in 1893 voorgesteld, zal, het zij met alle waardeering van dat ontwerp op gemerkt, wel niet gemakkelijk zijn uit te maken. De vraag, of er geen termen zouden bestaan, om in art. 41 der wet de woorden: «vóór de onderneming van het werk» te doen vervallen, vindt in het voorafgaande reeds hare beantwoording; die wijziging zou inderdaad het stelsel der wet aantasten. Maar wel vindt de ondergeteekende bij nadere overweging voldoende reden, om eene bepaling in het leven te roepen ten gunste van thans reeds ondernomen droogmakingen of indijkingen van gronden, welker belastbare opbrengst nog niet is geregeld. Eene dergelijke overgangs bepaling is te meer te verdedigen, omdat de oorzaak van de vertraging in het tot stand komen eener regeling als de nu voorgestelde niet is te zoeken in de zaak zelf, rnaar in omstandigheden er buiten gelegen. Eene Nota van Wijziging tot toevoeging van de bedoelde bepaling aan het ontwerp van wet wordt daarom te gelijk met deze Memorie aangeboden. Gewijzigd ontwerp. Art. 1. In Artikel 4-1eerste lid, der wet van 26 Mei 1870(Staatsblad n°. 82) vervallen de woorden: «en van grooteren omvang dan 500 hectaren (bunders).» Art. 2. Voor droogmakingen of bedijkingen van buitengewone kost baarheid, doch ter oppervlakte van 500 hectaren of minder, die vóór het in werking treden dezer wet zijn ondernomen, kan de krachtens artikel 35 of 36 der wet van 26 Mei 1870 Staatsblad n°. 82) toegekende termijn,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 104