11 afstanden vermeerderd met de lengte van de stroomop- en af- waartsche armen van den dam. 3. Bij uitbouw uit- of uitbreiding van een bestaand werk wordt de toepasselijkheid van art. 16, 1, bepaald door de af metingen, die het werk daarna zal verkrijgen, zonder dat dit wijziging brengt in de gevolgen van het bestaande werk ten opzichte van de gerechtigden tot het oeverland. Artikel 18. Art. 16, 1, is niet van toepassing ter plaatse waar tegen het Rijk een recht van aanwas of eenig ander recht kan worden ingeroepen op gronden in de rivier of in den stroom, die anders volgens het Burgerlijk Wetboek behooren tot de rivier of den stroom of tot den oever. Artikel 19. Onverminderd art. 12, 2, mag met de uitvoering van een werk, als bedoeld bij art. 16, 1, niet worden aange vangen, dan nadat de lijn der begroeiing van Rijkswege is uitge bakend; de teekens moeten blijven staan, totdat de lijn der begroeiing is vastgesteld. Artikel 20. 1. De lijn der begroeiing kan bij schriftelijke overeenkomst worden vastgesteld. De akte dezer overeenkomst wordt overgeschreven in de openbare registers, bedoeld bij art. 671 van het Burgerlijk Wetboek. 2. De werking van art. 16, 1, vangt aan op den dag der overschrijving van de akte. Artikel 21. 1. Bij gebreke van overeenkomst worden, binnen zestig dagen nadat met de uitvoering van het werk is aangevangen, ter secretarie van de gemeente of gemeenten, waarin de gronden, ten opzichte waarvan de lijn der begroeiing behoort te worden vast gesteld, zijn gelegen, gedurende dertig dagen ter inzage van een ieder nedergelegd: a. eene teekening van het werk, op geen kleinere schaal dan van 1 op 1250, waarop de lijn der begroeiing en de betrokken kadastrale perceelen zijn aangegeven; b. eene lijst van de kadastrale tenaamstellingen dier perceelen. 2. Deze nederlegging wordt vooraf bekend gemaakt in een of meer nieuwsbladen en op de gebruikelijke wijze door het hoofd van het bestuur der bij 1 bedoelde gemeente of gemeenten, en bovendien medegedeeld aan de bekende gerechtigden tot het oeverland.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 11