125 het volle licht te ontsteken en ter gereeder tijd daaromtrent voor stellen te doen, welke voor de Regeering de zware taak der her ziening van ons registratiewezen niet weinig zal vergemakkelijken. Ten slotte, zij het ook ten overvloede, nog een enkel woord om u te zeggen, dat zoowel mijn ambtgenoot van justitie als ik, bij aldien uwe commissie gegevens of inlichtingen mocht behoeven, welke wij in staat zouden zijn u te verstrekken, die volgaarne ter uwer beschikking zullen stellen. Met den welgemeenden wensch, dat uw arbeid rijke vruchten ten nutte van ons vaderland zal mogen dragen, verklaar ik deze Staatscommissie te zijn geinstalleerd. Verslag van de 22Algemeene Vergadering gehouden te Breda op 20 Augustus 1906. De vergadering wordt geopend te l3li uur. Ter vergadering aanwezig de heeren Arentsen, van Beurden, de Bie, Boer, ten Braak, J. A. Th. van Dijk, de Groot, W. J. de Haan, Hoffmann, Hollestelle, Hornix, Horstmann, Houben, Hun se, Iwema, J. Kater, Kree ft enberg, Neuteboom, de Neijn van Hoogwerff, A. G. Oosterman, Paulussen, Raeven, H. F. Smeulders, Struyck, de Vries, Vruggink, Wagemaker, de Wal en Zijlstra. De Voorzitter, de heer Boer spreekt de volgende openings rede uit. M. H. Indien ik, na gedurende ruim 20 jaren een werkzaam aandeel te hebben genomen aan ons vereenigingsleven, de Vereeniging voor K. en L. moet karakteriseeren in hare beteekenis vooral in ver gelijking met andere vereenigingen die eveneens alleen of hoofd zakelijk uit ambtenaren bestaan, dan zou ik willen zeggen onze vereeniging is eene wetenschappelijke.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 129