12 Artikel 22. 1. De toepasselijkheid van art. 16, 1, kan in verband met art. 18 worden bestreden volgens de gewone regelen van recht. 2. Overigens kan binnen dertig dagen na het verstrijken van den in art. 21, 1, bedoelden termijn van terinzagelegging door ieder gerechtigde tot het oeverland tegen den inhoud der teekening voorziening worden gevraagd bij de rechtbank, binnen wier gebied de gronden, ten opzichte waarvan de lijn der begroeiing behoort te worden vastgesteld, geheel of ten deele zijn gelegen, in welk geval de lijn der begroeiing door de rechtbank zal worden vastgesteld. 3. Voor zooveel geen vordering, als bedoeld bij 2, is inge steld, worden de gerechtigden tot het oeverland geacht de lijn dei- begroeiing, zooals zij op de teekening is aangegeven, behoudens art. 18 te aanvaarden als rivierwaartsche grens hunner eigendommen. 4. Bij toepassing van 2 wordt verder gehandeld volgens het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering, behoudens: a. dat alle zaken betreffende eenzelfde werk worden gevoegd; b. dat, indien den eischer eene grootere oppervlakte wordt toe gewezen dan hem volgens de teekening zoude toekomen, het Rijk, in de overige gevallen de eischer in de kosten wordt veroordeeld. Artikel 23. 1. Is geene vordering, als bedoeld bij art. 22, 2, ingesteld, dan wordt de teekening voorzien van eene verklaring dienaangaande, van den griffier der daar bedoelde rechtbanken ver volgens overgeschreven in de openbare registers, bedoeld bij art. 671 van het Rurgerlijk Wetboek. 2. Is de lijn der begroeiing bij vonnis vastgesteld en dit vonnis in kracht van gewijsde gegaan, dan geschiedt daarvan gelijke over schrijving. 3. De werking van art. 16, 1, vangt aan op den dag der overschrijving van de teekening of het vonnis. Artikel 24. Zoolang de ingevolge art. 23 aan de gerechtigden tot het oeverland gekomen strook niet is aangewassen of op andere wijze verland, is het Rijk zonder gehoudenheid tot vergoeding bevoegd daarin grond en baggerspecie te storten. Artikel 25. 1. Wordt de ingevolge art. 20 of art. 23 aan de gerechtigden tot het oeverland gekomen strook van de rivier of den stroom afgescheiden door aan het Rijk toebehoorende aan-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 12