129 laten zij zich dan uiten. Het tijdschrift is daarvoor aangewezen. Zet Uw licht niet onder de korenmaat, onthoudt ons Uwe con- clusiën niet. Onze statuten vragen van U, door verspreiding van kennis van ons dienstvak hare belangen te bevorderen. Stelt slechts voorop het algemeen belang, hondt daarbij vast aan de weten schappelijke methode. Blijft aankweeken de liefde voor het kadaster naar binnen en naar buiten, als „chevaliers sans peur et sans reproche"houdt wakker in U de overtuiging, dat eene grootsche, schoone taak voor die instelling is weggelegd, schuwt geen moeite en geen studie, blijft streven naar eendrachtige samenwerking, dan zal onze Vereeniging een grooten invloed op de verwezenlijking onzer idealen kunnen uitoefenen. Dat zij zoo.! Een krachtig applaus bewijst den Voorzitter dat de vergadering zijne inzichten deelt en dat zij met hem vertrouwen heeft in de toekomst. Voor de notulen der vorige Algemeene Vergadering te Maastricht gehouden, wordt verwezen naar het verslag opgenomen in het tijd schrift Jaargang XXI pag. 141 v.v. Op dit verslag worden geen aanmerkingen gemaakt. Door den Secretaris wordt omtrent den toestand der Vereeniging en de bestuurshandelingen over het sedert de vorige Algemeene Vergadering verloopen tijdperk het volgende medegedeeld. De vereeniging heeft te betreuren het overlijden van den corres pondent in Indië den heer Boe ren beker, die met stipte nauw gezetheid hare belangen aldaar heeft behartigd. De heer J. von Michalofski te Batavia heeft zich bereid verklaard als correspondent der Vereeniging op te treden. Het aantal leden der Vereeniging bedraagt thans 211 waarvan 177 in Nederland en 34 in Indië: het getal der hij het Bestuur op het tijdschrift geabonneerden bedraagt 23, namelijk 20 in Nederland 2 in België en 1 in Indiëterwijl door tusschenkomst van den boek handel nog ongeveer 20 exemplaren van het tijdschrift worden geplaatst. De rekening der Vereeniging sluit met een batig saldo van 82.81, zoodat een kleine achteruitgang van het overschot valt te constateeren. De kosten van het tijdschrift, die wat hooger waren dan gewoonlijk,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 133