130 hebben dien teruggang veroorzaakt. Afgescheiden van deze daling van het batig saldo, die naar alle waarschijnlijkheid van voorbij- gaanden aard is, kan de toestand der Vereeniging gunstig genoemd worden, wijl het getal der leden en dat der abonne's op het tijd schrift nagenoeg geen verandering ondergingen. De in de Algemeene Vergadering te Maastricht behandelde memorie over Organisatie en Reorganisatie van den kadastralen dienstwerd met begeleidend schrijven aan den Minister van Financiën toe- gezonden. Bij brief d.d. 23 Februari 1906 N°. 71 Registratie mocht het Bestuur voor die toezending een dankbetuiging ontvangen. Krachtens opdracht van de 21e Algemeene Vergadering, werd door het Bestuur overleg gepleegd met het Bestuur der Ver eeniging van Hypotheekbewaarders, omtrent pogingen die aangewend zouden kunnen worden tot het verkrijgen van verbeteringen in het Koninklijk Besluit van 31 Mei 1905 No. 55, regelende het ontslag en de overplaatsing van de ambtenaren der registratie en domeinen, van de hypotheekbewaarders en van de ambtenaren van het kadaster. Tot bespreking der te nemen maatregelen werd een samenkomst gehouden met afgevaardigden der Vereeniging van Hypotheek bewaarders, der Vereeniging van Registratieamblenaren en der Ver eeniging van Ingenieurs-verificateur. De Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde werd daarbij vertegenwoordigd door den Heer Boer. De inzending van een rekest aan Hare Majesteit de Koningin, was van die besprekingen het gevolg. De inhoud van dit rekest is opgenomen in het tijdschrift Jaargang XXI, pag. 194 v. v. Aan de afgevaardigden bij den Bond tot verkrijging eener wettelijke regeling van den rechtstoestand der burgerlijke ambtenaren, die omtrent het schrijven van de Vereeniging van hypotheekbewaarders, welwillend advies hadden uitgebracht, werd daarvoor schriftelijk dank gezegd. Naar aanleiding van een verzoek van het Bestuur van den genoemden Bond werd in Jaargang XXI, pag. 284 v. v., een stem ming uitgeschreven over enkele vragen, door het Bestuur van dien Bond gesteld, nopens het ontslag van vrouwelijke ambtenaren. De uitslag dier stemming - medegedeeld in afl. 2 van Jaargang XXII, pag. 74, 75, werd door tusschenkomst van onze afgevaardigden aan het Bestuur van dezen Bond ter kennis gebracht. In verband met de door den Minister van Financiën bij de debatten over de Staatsbegrooting van 1906 gegeven toezegging tot het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 134