131 instellen van een Staatscommissie voor het onderzoek der registratie wetgeving en het daarbij geuite voornemen om door die commissie tevens de vraag te doen overwegen welke verbeteringen in de inrichting van het kadaster zouden kunnen aangebracht worden, werd door het Bestuur aan Z.E. ingezonden het rekest medegedeeld in het tijdschrift jaargang XXII. pag. 99 en 100. Het Bestuur vergaderde met de Redactie op 2 Juli te Utrecht. Onder meer maakte de regeling der 22e Algemeene Vergadering, op deze samenkomst een onderwerp van bespreking uit. Na breed voerige discussiën werd besloten dilmaal af te zien van een voor dracht over eenig onderwerp van wetenschappelijken aard. omdat nu de vergadering wegens de ligging van de plaats der bijeenkomst eerst in den namiddag kon aanvangen de beschikbare tijd zeer beperkt zoude worden, terwijl het, bij het vooruitzicht dat misschien meerdere dames de reis naar Breda zouden medemaken, wenschelijk werd geacht, eenige ruimte van tijd te laten voor een gezellig samenzijn. Bij het Bestuur zijn nog ingekomen een adres van zes leden der Vereeniging, de heeren: Dijkstra, A. Hamelberg, P. Hamelberg, Krijgsman, Posthuma en de Vos, allen te Leeuwarden, omtrent de regeling der vergoeding die aan de landmeters bij verplaatsing wordt toegekend en een brief van het Bestuur der Vereeniging van hypotheekbewaarders, waarin wordt betreurd, dat in het Koninklijk Besluit van 14 Mei j.l. No. 58, zoo weinig rekening is gehouden met de tegen de bepalingen van het Koninklijk Besluit van 81 Mei 1905 No. 55 ingebrachte bezwaren en waarin wordt voorgesteld te dier zake verdere maatregelen te treffen. De Bibliotheek der Vereeniging werd verrijkt met de gewone periodieken en met de boekwerken of geschriften vermeld op pag. 283 en 284 van het tijdschrift (Jaargang XXI.) Dit verslag geeft geen aanleiding tot eenige discussie. Op verzoek van den Voorzitter deelt de heer Oosterman namens de commissie tot het nazien der rekening over 1905 mede, dat deze geheel in orde is bevonden. Die rekening wordt goed gekeurd met een bedrag aan inkomsten van ƒ1312.81 en aan uitgaven van 1230,00. De begrooting voor 1907 wordt goedgekeurd met een totaal

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 135