133 en in dat geval, óf met den heer van Druten een meer voor- deelige overeenkomst te treffen, of van uitgever te veranderen. Daartoe wordt besloten. In zake de honoraria bleek de vergadering weinig geneigd met den heer Hoffmann mede te gaan. De toestand der geldmiddelen werd geenszins zoo ernstig geacht, dat die maatregel thans noodig of wenschelijk werd geoordeeld. Omtrent de voorziening in de redactie van het tijdschrift worden geen discussiën gevoerd. De Voorzitter meent uit dat zwijgen te mogen afleiden, dat de vergadering de tegenwoordige redacteuren hun taak wenscht te zien voortzetten en na hieromtrent blijken van instemming te hebben ontvangen, vraagt hij den heer Hoff mann of de redacteuren bereid zijn aan den wensch der vergadering te voldoen. Alvorens daaromtrent een beslist antwoord te geven, legt deze redacteur, ook namens den heer de Vos, de volgende verklaring af: „Mijnheer de Voorzitter! Naar aanleiding van Uwe vraag, die haar erkentelijk stemt, ziet de redactie zich genoopt te verklaren, dat zij ten opzichte van een der voornaamste onderwerpen van propaganda der vereeniging, n.m.l.: „een kadaster met bewijskracht", niet langer met haar op hetzelfde standpunt staat. De vraag of algemeene invoering van een kadaster met bewijskracht onder de tegenwoordige omstandigheden gewenscht is, meent zij niet be vestigend te kunnen beantwoorden." „Op de in Juli gehouden bestuursvergadering werd reeds het thans door ons ingenomen standpunt aangekondigd, en werd gewag ge maakt van ons voornemen, tot eene uiteenzetting onzer zienswijze in ons orgaan over te gaan, na te voren het bestuur inzage daarvan te hebben verleend, en zoo mogelijk van gedachten te hebben ge wisseld, ten einde te kunnen vaststellen in hoeverre overeenstemming van denkbeelden aanwezig is, of kan worden verkregen." „Allerlei omstandigheden hebben ons tot nu verhinderd aan dit plan begin van uitvoering te geven, wil ons daarvoor verontschul digen, wij zeggen heden toe dat dit spoedig zal geschieden." „Kan het Bestuur, en kan deze Vergadering onder deze verhou dingen termen vinden, ons in de redactie bevestigd te laten, dan zullen wij gaarne voor 1907 bij vernieuwing deze taak aanvaarden." „Aan de volgende Algemeene Vergadering, voorgelicht door de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 137