134 beschouwingen die ons orgaan straks zal brengen, blijve het dan overgelaten te beslissen, of, en in hoeverre wij juist zien, bij het verkondigen van onze meening, dat de richting waarin onze corpo ratie zich beweegt, wijziging behoeft, en dat tevens naar onze opvatting de statuten niet meer in overeenstemming zijn met eene gezonde behartiging van de belangen onzer Vereeniging." „Ter vermijding van niet voorbereide debatten en ook om in de orde van den dag geen stoornis te brengen, stellen wij er prijs op, voor heden het bij deze korte verklaring te laten." De Voorzitter meent, dat deze verklaring van de zijde der redactie, zooal niet vreemd dan toch zeker overbodig mag heeten. Immers het kan niet gezegd worden dat de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde ooit een bepaald doel heelt nagejaagd of zich thans daaraan schuldig maakt en wanneer iemand, wie ook, door redeneering, langs den wetenschappelijken weg, tot de overtuiging is gekomen dat de vereeniging zich niet in de ware richting beweegt, staat hem steeds de gelegenheid open, is het hem zelfs een plicht, zijne waarnemingen, overwegingen en conclusiën te openbaren. In 't bizonder is de redactie, die onbeperkte vrijheid heeft over de ruimte in het tijdschrift te beschikken, ten allen tijde in staat hare denkbeelden kenbaar te maken. Er kunnen dan ook, -naar de meening van den Voorzitter, in de door den heer Hoffmann gemaakte opmerkingen, noch voor 't Bestuur noch voor de Vereeniging, redenen zijn gelegen, om verandering van redactie thans noodig te vinden. Over deze aangelegenheid wordt door geen der aanwezigen het woord verlangd. De Voorzitter vraagt of dit zwijgen mag worden beschouwd als een bewijs, dat de vergadering, ook na het ge sprokene geen verandering in de redactie wenscht, welke vraag door applaus bevestigend wordt beantwoord. Op grond van deze uiting verklaart de heer Hoffmann dat de heer de Vos en hij ook over het jaar 1907 de zorg voor het tijd schrift op zich zullen nemen. De vaststelling van de plaats der Algemeene Vergadering in 1907 te houden, geeft na eenige discussiën, waarbij worden genoemd Amster damRotterdam's Gravenhage, UtrechtNijmegen en Middelburgaanlei ding tot een keuze tusschen Amsterdam en Nijmegenwaarbij 20 leden verklaren, de eerste dezer steden als plaats van samenkomst te wenschen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 138