135 De lieer de Groot brengt in 't. midden, dat zijns inziens de maatregel om de vergadering in de zomermaanden te houden geen succes heeft gehad, in dien zin, dat de opkomst talrijker is ge worden, althans niet in die mate dat het zou kunnen opwegen tegen het bezwaar gelegen* in de omstandigheid, dat vele leden juist dien tijd willen gebruiken voor het een of ander verlofreisje, zelden vereenigbaar met een bezoek aan de Vergadering. Daarom geeft hij in overweging, weer als vroeger in een der laatste maanden van het jaar bijeentekomen. Na eenige beschouwingen wordt aangenomen dat de aanstaande jaarvergadering zal worden gehouden in de tweede helft van de maand September. Aan de orde is de verkiezing van een Voorzitter. De heeren de Bie, van Dijk en Horstmann worden uitge- noodigd het stembureau te vormen, aan welk verzoek wordt voldaan. Met 21 van de 29 uitgebrachte stemmen wordt de heer Paul ussen tot Voorzitter gekozen. Van de overige stemmen waren er 3 blanco, en 6 over verschillende leden verdeeld. De heer Paulussen verklaart zich zeer vereerd te gevoelen voor het vertrouwen dat de vergadering in hem blijkt te stellen, doch hij meent het voorzitterschap der Vereeniging niet te mogen aan vaarden, wijl hij vreest niet den noodigen tijd te kunnen vinden, om de aan die functie verbonden verplichtingen naar eisch te ver vullen. De Voorzitter, de heer Boer antwoordt, dat, nu de vergadering zoo eenstemmig den heer Paulussen heeft gekozen, het dezen tot plicht wordt zich die keuze te laten welgevallen. Onder omstandigheden als deze, is de keuze niet optevatten, als een eer, doch als een beroep op zijn energie en zijn werkkracht, hetwelk niet van de hand kan of mag worden gewezen, waarom hij den heer Paulussen alsnog ernstig in overweging geeft zich aan den wensch der Vergadering te onderwerpen. Deze woorden, ondersteund door een krachtig applaus van de vergadering hebben tot gevolg, dat de heer Paulussen het voor zitterschap aanneemt. De Secretaris doet thans voorlezing van den brief door de heeren E. Dijkstra, A. Hamelberg, P. J. Hamelberg, J. D. Krijgs-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 139