138 In verband met de instelling dezer commissie verdient het volgens hem overweging, over te gaan tot het doen drukken der Memorie over Organisatie en Reorganisatie van het kadaster, om dit geschrift aan te bieden aan de bedoelde Staatscommissie en het als afzonder lijk drukwerk te verzenden aan de leden der Vereeniging. De Voorzitter brengt in herinnering enkele punten uit de ge noemde memorie, die naar ook hij meent behoort te worden over gelegd aan de Staatscommissie. Dan zou dienen atgewacht te worden welke voorstellen zij aan de Regeering zal overleggen. Mochten die ten opzichte van de reorganisatie van den kadastralen dienst eenige overeenkomst hebben met de strekking der memorie, dan zou verbetering in de positie der landmeters daarvan allicht het gevolg zijn. Inzending van rekesten tot verkorting der termijnen van tractementsverhooging acht hij praematuur. Onvoorbereid als deze zaak voor 't oogenblik is, kan er weinig succes van worden verwacht. Tot publiceering der memorie zou hij niet willen overgaan. De heer Hoffmann handhaaft zijn voorstel tot het doen drukken der memorie, zij het dan maar alleen van een twintigtal exem plaren, wijl het voor de leden der Staatscommissie gemakkelijker en aangenamer zal zijn dat stuk te lezen in gedrukt en vorm; de overlegging van één geschreven exemplaar voor 15 personen, zal z. i. geen doel treffen. De heer de Groot verlangt kennis te nemen van den inhoud der memorie. De Voorzitter geeft nu in overweging de memorie te doen drukken en haar als vertrouwelijk stuk te verzenden aan alle leden. De heer de Wal gelooft dat het aanbeveling verdient alsook de Vereeniging van hypotheekbewaarders deed, een commissie te benoemen, welke zich in verbinding zou kunnen stellen met de Staatscommissie, om haar desverlangd de noodige inlichtingen, voor- loopig speciaal omtrent de memorie te verstrekken. De Voorzitter acht zulks alsnog onnoodig. De heer de Groot blijft met klem er op aandringen, dat het Restuur de leden in de gelegenheid stelle, kennis te nemen van den inhoud der memorie. Zoolang dit niet is geschied zal hij voor zich geen toestemming kunnen geven tot hare aanbieding aan de Staatscommissie. De Voorzitter merkt op, dat het Restuur krachtens op de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 142