139 vergadering te Maastricht ontvangen mandaat reeds de bevoegdheid heeft om het stuk aan de Staatscommissie ter hand te stellen. De heer Hoffmann stelt thans voor bij de verzending der memorie, de leden per circulaire uit te noodigen het stuk te beschouwen als van geheel vertrouwelijken aard en eventueele opmerkingen of beschouwingen binnen den tijd van twee maanden, na de ontvangst der memorie, in te zenden aan het Bestuur, 'twelk dan daarom trent verslag zou kunnen uitbrengen op de algemeene vergadering van 1907. De heer Paulussen komen de bezwaren van den heer de Groot niet geheel ongegrond voor en daarom stelt hij aan den Voorzitter de vraag, of het hem, als lid der Staatscommissie, mogelijk zou zijn reeds nu mede te deelen, of met de aanbieding aan de Staats commissie zou kunnen worden gewacht tot na de algemeene vergadering van 1907. Dan zou deze vergadering gelegenheid hebben te be slissen of en zoo ja in hoeverre met die opmerkingen rekening ware te houden bij de aanbieding der memorie aan de Staatscommissie. De Voorzitter meent op den voorgrond te mogen stellen, dat de leden hun vertrouwen behooren te schenken aan het Bestuur en zullen aannemen dat het geen maatregelen zal nemen in strijd met de belangen der Vereeniging. Omtrent den vermoedelijken stand der werkzaamheden van de Staatscommissie tegen September 1907, kan hij niet de minste inlichtingen geven. Ten einde aan de verschil lende opmerkingen tegemoet te komen, wil hij de denkbeelden van deheeren Hoffmann en Paulussen overnemen en stelt hij daarom voor de memorie te doen drukken, ze aan de Staatscommissie aan te bieden en haar aan de leden te verzenden, vergezeld van een circulaire, als door den heer Hoffmann bedoeld is, om daarna aan het Bestuur de beslissing te laten of de door de leden te leveren beschouwingen nog aan de Staatscommissie zullen worden aangeboden. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer van Beurden brengt den aftredenden Voorzitter dank voor het vele dat hij in het belang der Vereeniging heeft gedaan. De Voorzitter dankt de aanwezigen voor hunne opkomst, de heeren-stemopnemers voor hunne bemoeiingen en sluit de vergadering. Te ruim zes uur vereenigden zich bijna alle ter vergadering op gekomen leden, aan een gemeenschappelijk diner in het hotel Flora. Waren we zeer teleurgesteld in de verwachtingen omtrent het aantal

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 143