140 dames, dat onze bijeenkomst met hare tegenwoordigheid zou vereeren, 't verheugt ons niettemin te kunnen vaststellen, dat de gezel ligheid van den disch uitermate werd verhoogd door de aanwezigheid van mevrouw Oosterrnan, mejuffrouw Oosterman en mejufffrouw van Beurden. De maaltijd werd we zouden haast zeggen op de gebruikelijke wijze besloten met eenige uitstapjes op het gebied der ver trouwelijke welsprekendheid. Mag het in den regel niet behooren tot de taak van den officieëlen verslaggever, om van die excursies te gewagen, naar hij meent bestaan er thans redenen ze niet stil zwijgend voorbij te gaan. De heer Boer, die als Voorzitter de rij der sprekers opende, meende, nu hij voor 't vervolg een minder werkzaam aandeel zou nemen in de leiding der vereenigings aangelegenheden „nu ik heengawas zijn somberstemmend woord der Vereeniging dank te moeten zeggen voor den steun hem verleend bij zijn streven, om door studie op 't gebied van het kadaster, te onderzoeken hoe dit dienstvak meer en beter het algemeen belang zoude kunnen dienen, voor de gelegenheid hem daardoor geboden, ook zich zeiven te ontwikkelen en eigen blik te verruimen. Meer dan een der aanzittenden vond hierin aanleiding op te merken, dat onze aftredende Voorzitter den stand van zaken ditmaal niet in het juiste licht had gesteld. Zij meenden dat niet de heer Boer van dankbaarheid jegens de Vereeniging mocht gewagen, doch dat juist omgekeerd, de Vereeniging en hare leden redenen te over hebben hem openlijk dank te zeggen, voor zijn onvermoeid streven om aan 't kadaster de plaats te geven die het onder de staatsinstellingen toekomt, voor de groote bereidwilligheid waarmee hij zijn kennis, werkzaamheid en tijd steeds ter beschikking heeft gesteld, zoowel ten dienste van de belangen die onze vereeniging voorstond, als van die harer leden en der kadasterambtenaren. Door luiden bijval van de dischgenooten, worden bekrachtigd de heilwenschen voor den heer Boer, wordt ondersteund de hoop dat de Vereeniging zal blijven voortgaan op den weg haar door zijn onver saagde werkkracht aangewezen en wordt versterkt de uitgesproken verwachting dat hij eerlang weer onder hare officieele leiders zal plaats nemen. Inmiddels had in den tuin van Flora de Koninklijk erkende

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 144