141 Muziekvereeniging Caecilia, haar concert geopend met de uitvoering van den„Feestmarsch opgedragen aan de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde." Deze compositie van den directeur dier muziekvereeniging, den heer Janssen, werd later, op verzoek, nog tweemalen herhaald. Den componist werd warme hulde gebracht en 't muziekgezelschap werd dank gezegd voor het verschafte genot. Den volgenden dag werd een bezoek gebracht aan de Groote Kerk, waar de leden, na door den heer Baron van Keppel te zijn ont vangen, de fraaie beelhouwwerken bewonderden. Onder deze kunst werken trok vooral het beroemde aan Michel Angelo toegeschre ven monument van Engelbrecht van Nassau ieders aandacht. Daarna werd per tram, een uitstapje gemaakt naar het Liesbosch. Het. vriendelijke geleide van den opperboschwachter, den heer van Belkum, verschafte aan 'tinmiddels wel wat gedunde gezel schap, een zeer gewaardeerde gelegenheid om de fraaiste punten van dit treffend mooie woud te bewonderen. Gorinchem, September 1906. Be Secretaris, de Vrifs. Tenaamstelling in de openbare registers. Vonnis der Arr.-rechtbank te Botterdam van 1 Mei 1905. (W. v. h. R. N°. 8357). Door een notaris is bij vergissing een kadastraal perceel in een akte van eigendomsovergang als verkocht vermeld, dat partijen niet hebben bedoeld te verkoopen. Uit den inhoud der akte zelf, in verband met andere vaststaande omstandigheden, volgt, dat inderdaad het bedoelde perceel niet verkocht is en ten onrechte in de akte is opgenomen geworden. Waar de medegedagvaarde hypotheekbewaarder zich tegen de vordering om dat perceel weder ten name des eischers over te schrijven, niet verzet heeft, met verklaring dat dit tot zijn ambts plicht behoort, kan die vordering worden toegewezen. De verkooper, als eischer in dezen, stelt „dat de eischer er belang bij heeft, dat de begane vergissing Van dezen marsch zijn geschreven exemplaren te verkrijgen tegen f 1. per stuk, bij den heer J. H. Janssen, te Breda.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 145