142 hersteld worde en het meergenoemde perceelnummer ten hypotheek- kantore weder op zijn naam komt te staan, enz." „dat de eischer bovendien door de onjuiste tenaamstelling van dit perceel belemmerd wordt in de volledige uitoefening zijner eigendomsrechten, daar hij zijn eigendom niet met hypotheek kan bezwaren, noch het rechtsgeldig aan anderen kan overdragen; enz." „Op welke gronden hij heeft geconcludeerd, dat het der recht bank behage": „a. den eischer te verklaren gerechtigd tot den eigendom van het perceel enz." bden gedaagde hypotheekbewaarder te veroordeelen om binnen 2 maal 24 uren na beteekening van het in deze te wijzen vonnis, de tenaamstelling van voornoemd perceel in de openbare registers te verbeteren, en dat perceel, met herstelling van de plaats gehad hebbende vergissing, weder ten name van den eischer te stellen"; „enz", De medegedaagde hypotheekbewaarder heeft doen zeggen: de Bewaarder heeft in geen geval iets te maken met of zich te mengen in het geschil of meergemeld perceel al dan niet bij vergissing in de akte is gekomen"; „wordt het werkelijk bestaan van de door eischer beweerde ver gissing door verkooper en kooper bij akte van rectificatie erkend of wel, bij gebreke van dien, bij vonnis der Rechtbank uitgemaakt dat het nommer 1613 niet in de overeenkomst van koop en ver koop is begrepen geweest, en er dus voor dat perceel geen rechts titel van eigendomsovergang heeft bestaan (art. 639 B. W.) dan zal de overschrijving ten hypotheekkantore öf van de akte van rectificatie óf van het in kracht van gewijsde gegane vonnis, ten gevolge hebben, dat het perceel weder ten name van den eischer wordt overgebracht. „Een bevel van den rechter is daarvoor niet noodig". „Uit het 2e lid van art. 3 van het Koninklijk Besluit van 8 Aug. 1838 (Stbl. N°. 27) blijkt, dat overboeking alleen plaats heeft krachtens en overeenkomstig den inhoud van in de openbare registers overgeschreven akten of stukken, wat trouwens geheel in overeen stemming is met het door ons privaatrecht gehuldigd beginsel van publiciteit van den grondeigendom." De Rechtbank heeft eischer ontvankelijk verklaard in zijne vordering, enz.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 146