146 veel minder sterke mate hebben doen gevoelen. Thans zijn de werkzaamheden aan de hypotheekkantoren bijna uitsluitend beperkt tot het copieeren en inventariseeren der ingekomen stukken. Juni 1906. M- UE Vos- Staatscommissie wetgeving registratie en hypotheken. Op de voordracht van onzen Ministers van Financiën en van Justitie van 25 Juli 1906, N°. 45. Kabinet en van 26 Juli 1906, lste af- deeling G. N°. 79, Geheim; Hebben goedgevonden en -verstaan: 1. in te stellen eene Staatscommissie om, na overweging, rapport uit te brengen over de vragen: a. op welke wijze, zonder daarbij belangen van 's Rijks schatkist uit het oog te verliezen, de wetgeving op de registratiebelasting en op de hypotheekrechten ware te herzien; b. welke veranderingen behooren te worden gebracht in de wettelijke en administratieve bepalingen betreffende de eigendoms overdracht van onroerende goederen en schepen, de vestiging van rechlen van hypotheek en scheepsverband, de hypothecaire en kadastrale boekhouding en die der scheepsbewijzen c. op welke wijze, mede in verband met den uitslag van het onderzoek der eerstgenoemde twee vragen, het dienstvak der regi stratie, waarin dat van het kadaster thans begrepen is, ware te reorganiseeren; 2. aan deze commissie op te dragen aan Ons de voorstellen, in ontwerpen van wetten, algemeene maatregelen van bestuur of Koninklijke besluiten belichaamd, in te dienen, welke zij naar aan leiding van een en ander noodig acht; B. te bepalen, dat de voorzitter der commissie bevoegd is aan een of meer harer leden op te dragen de commissie voor te lichten nopens vraagpunten betreffende onderdeden van hare taak; 4. te bepalen, dat de commissie omtrent alle zaken waaromtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meerderheid zal beslissen, des echter, dat het aan de leden vrijstaat hun gevoelen, van dat der meerder heid afwijkend, in een afzonderlijk advies te gelijk met dat dei- commissie aan Ons te doen kennen;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 150