148 Asperen, surnumerair der registratie en domeinen, gedetacheerd aan het Departement van Financiën, wonende te s-Gravenhage. Onze Ministers van Financiën en van Justitie zijn belast met de uitvoering van dit besluit, dat in de Staatscourant zal worden geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Alge- meene Rekenkamer. Het Loo, 30 Juli 1906. De Minister van Financiën de Meester. De Minister van Justitie E. E. van Raalte. WILHELMINA. Boekbeoordeeling M. de Tos, Landmeter van het Kadaster te Leeuwarden. Leerboek der lagere Geodesie 1). Groningen, J. B. Wolters 1902/1904. Op uitnoodiging der bekende uitgeversfirma J. B. Wolters te Groningen, verklaarde de heer M. de Vos zich in 1902 bereid, de samenstelling ter hand te nemen van een leerboek der lagere geodesie. Zijn sedert ruim een jaar voltooide arbeid, ligt thans voor ons. De overweging, die er den heer de Vos toe bracht, dit werk te schrijven, was blijkens het voorbericht deze: „dat tot nog toe voor de studie der Landmeetkunde hier te lande geen dergelijk werk bestaat en daarvoor verschillende buitenlandsche leerboeken moeten worden geraadpleegd, welke dikwijls de gewenschte beknoptheid missen". Het komt ons voor dat de schrijver zeer terecht heeft ingezien, De plaatsing dezer boekbeoordeeling is vertraagd door de omstandigheid, dat zij gelijkluidend werd geleverd voor het Z. f. V., aan welk orgaan voorrang werd verleend. De ziekte en het 22 Augustus j.l. daarop gevolgd, voor de geodesische weten schap zeer te betreuren overlijden van prof. C. Reinhertz te Hannoverden voortreffelijken leider van het wetenschappelijk gedeelte der Duitsche periodiek, is oorzaak, dat de vertaling tot nog toe niet verscheen. Red. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 152