159 wethouder dier gemeente; nog is hij voorzitter van de Afdeeling Eindhoven der Nederlandsche Heide-Maatschappij, in welke hoedanig heid hij zich vooral verdienstelijk maakte ter gelegenheid der voor bereiding der Algèmeene Vergadering, op 29 September 1902 aldaar gehouden. Met 1 Januari 1907 legt hij zijn ambtsbediening neer. Na een 52-jarige loopbaan bij het kadaster heeft Zaterdag, 29 September, de heer M. Gompris, zijn ambt als landmeter neergelegd. De heer Compris is 29 April 1830 te Maastricht geboren. In 1854 werd hij tot aspirant-landmeter, in 1858 definitief tot land meter aangesteld en voor den velddienst te Zutphen aangewezen. Daarna bracht zijn loopbaan hem nog te Brielle en te Utrechttot hij in 1876 te Amsterdam werd werkzaam gesteld bij de boekhou ding van het kadaster. Als zoodanig werd de heer Compris in 1903 tot ridder in de orde van Oranje-Nassau benoemd. Onder het publiek, dat meer in het bijzonder met het hypotheek kantoor in aanraking komt, wist de heer Compris zich tal van vrienden te verwerven, zoodat velen hem zeker met leedwezen hebben zien heengaan. Namens alle collega's sprak de bewaarder der hypotheken, de heer van Iterson, hem een hartelijk afscheids woord toe. Bij Kon. Best. van 14 Juli 1906, N°. 37, is, met ingang van 1 Augustus 1906, aan J. J. Heerma van Voss, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van bewaarder van de hypotheken het kadaster en de scheepsbewijzen te Rotterdam, met dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten. Bij Kon. Besl. van 20 Juli 1906, No. 30, is eervol ontslag verleend aan: M. Compris, te Amsterdam, op zijn verzoek, met ingang van 1 October, als landmeter van het kadaster. Bij Kon. Besl. van 30 Juli 1906, No. 77, zijn benoemd met ingang van 1 October 1906, tot boekhouder van het kadaster: C. G. Richel, rijksklerk ten kantore van de hypotheken en het kadaster te Goes-, L. H. Slothouwer, teekenaar van het kadaster te Arnhem-, aan eerstgenoemde is Heerenveen, aan laatstgenoemde Zwolle als standplaats aangewezen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 163