172 Zonder aarzelen geven wij hiervan de schuld aan onze statuten, aan de voosheid onzer organisatie, die voorschrijft, dat bestuurs leden slechts drie jaar zitting hebben, en niet herkiesbaar zijn. De bepaling der mref-herkiesbaarheid, waarvan genus aan eenheid in de leiding hel gevolg is, doodt bij het bestuur in zekere mate het initiatief, in zake aangelegenheden van algemeen maatschappelijk belang, waaraan het aandacht behoorde te schenken, waaraan het zich behoorde te geven. Iets verder dan tot voorbereiden brengt men het in drie jaar bij belangrijke onderwerpen veelal niet, slechts weinigen gevoelen lust zoo ondankbare arbeid onder handen te nemen, en geen bestuurslid is ten slotte voldoende ingewijd in alle onderdeelen van het vereeni- gingsleven, om met één blik dat bestaan te kunnen omvatten, ook voor het deel, dat door verslagen in ons orgaan niet op den voorgrond trad- Naast dit immer wisselende, weifelend heen en weer slingerende bestuur, staat, nagenoeg zonder medewerkers, de redactie van het Tijdschrift, die blijft, dus op den inhoud van het orgaan den stempel harer eigen meeningen en inzichten drukt, misschien slechts in schijn het gevoelen van de meerderheid der leden der Veree- niging weergevende. Bij het ongezonde van deze verhouding behoeft niet te worden stilgestaan, bij eenig nadenken zal iedereen het ongewenschte van dien toestand inzien, en beseffen, dat, zal ons vereenigingsleven krachtig en gezond worden, eene herziening onzer statuten dringend noodig is. Wij willen nog vluchtig aangeven in welke richting deze naar onze meening behoort plaats te grijpen, Allereerst dient te vervallen de bepaling der mcMierkiesbaarheid van bestuursleden; dan make de redactie, onder behoud harer zelfstandigheid als zoodanig, deel uit van het bestuur en sta zij er niet naast, als thans het geval is. Nog worde niet jaarlijks één bestuurslid vervangen, doch hebben bestuur en redactie gezamenlijk zitting voor een bepaald aantal (3) jaren. Het bestuurslid zonder functie worde penningmeester, het secre tariaat kome aan de redactie. Voorts worde een huishoudelijk reglement ontworpen, dat de waarneming der bestuursfunctiën en de onderlinge verhouding der bestuursleden behoorlijk regelt, alle willekeur in deze fnuikt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 180