173 Als arbeidsprogram wenschen wij, o.a. reorganisatie van den huidigen kadastralen dienst; propaganda voor een betere opleiding, in aansluiting aan de eischen eenmaal door den ruilverkavelingsdienst te stellen; onderzoek naar de wenschelijkheid der instelling van het ambt van stedelijk landmeter, van landmeter bij de spoorwegen, bij den waterstaat, enz. enz., om te geraken tot een eenheid in de opnemingen bij verschillende takken van dienst die tegemoet komt aan de eischen, aan die opnemingen van algemeen maatschappelijk en kadastraal standpunt te stellen. De behartiging der materieele belangen behoeft niet buiten ge sloten te worden; billijke wenschen brenge men op gepaste wijze onbevangen en vrijmoedig ter kennis der regeering. Met kadastraal juridische vraagstukken geve men zich niet meer dan strikt noodig zal blijken, af; wij zijn technici, en behooren dat allereerst en boven alles te blijven. Wij staan allerminst op het standpunt als zou onze organisatie niet langer reden van bestaan hebben, integendeel, meer dan ooit achten wij een bloeiend kadastraal vereenigingsleven eisch des tijds. Daartoe komen wij echter nimmer, wanneer wij niet besluiten van ons program de algemeene invoering van een kadaster met. bewijskracht voor de grenzen, te verwijderen. Dit moge enkelen eenige moeite kosten, het offer moet gebracht, de droom onzer Vereeniging in het jongelingstijdperk, is ten einde, de strijd om het kadaster met bewijskracht kan niet worden voort gezet. Laten wij het erkennen, aan een nog niet te dragen verantwoor delijkheid zijn wij ontkomen. Laat ons, opgewekt, een nieuw leven te gemoet gaan, erkentelijk voor het vele goede, dat het verleden bracht. G. W. Hoffmann. M. de Vos. Utrecht, i September 1906. Leeuwardeni

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 181