176 derde ploeg uit den landmeter Kwisthout als chef en den ingenieur de Hulster. Met den aanvang van de metingen werd een vierde ploeg gevormd. De eerste twee ploegen hieven onveranderd, terwijl in de derde ploeg de ingenieur de Hulster door den ingenieur Canters werd vervangen. De ingenieur de Hulster trad nu op als chef van de vierde ploeg en werd tijdens de metingen in de maanden Juni, Juli en Augustüs^géas- sisteerd door den student aan de Technische Hoogeschool J. E. Moltzer. Nog valt hier te vermelden, dat juist bij het begin van de metingen de landmeter Marlet onverwacht ontslag aanvroeg en vervangen werd voor den duur der metingen door den student aan de Technische Hoogeschool G. H. H Kluytmans. De eerste ploeg zette de verkenning van het terrein bewesten de ge broken lijn GorinchernDussenDongen—Alphen (N.-B.)-Blokken, noord waarts begrensd door de gebroken lijn Gorinchern—Dordrecht—Rotterdam en zuidwaarts door de Belgische grenzen, voort Door haar werden de metingen uitgevoerd op de stations Ammerzoden I, Wijk (N.-B.), Dussen I, Baardwijk I, Dongen I, Haansberg, Loon op Zand, Alphen (N.-B.) Blokken, Ulicoten, Strijbeek, Castelresche heide en Chaam I, en aanvullingsmetingen op het station 's Hertogenbosch I Op alle stations werden tevens de noodige centreeringsmetingen gedaan. Bovendien geschiedden nog centreeringsmetingen op de stations Geer- truidenberg, Biesbosch II, Overheide, Baerle-Hertog en Oirschot De centreeringsmetingen te Oirschot werden verricht naar aanleiding van de gedeeltelijke instorting van dien toren op 12 December '1904. Volgens deze laatste metingen is het waarnemingspunt boven op den toren tusschen 1904 en 1905 12 millimeters op den vroeger afgelegden weg terug gegaan en vrij wel gekomen op de plaats, die daarvoor in 1903 werd gevonden. De tweede ploeg ving hare werkzaamheden aan met de voortzetting van de verkenning van het terrein bewesten de gebroken lijn UtrechtBeest Zaltbommel, zuidwaarts begrensd door de gebroken lijn, Zaltbommel— Gorinchern DordrechtRotterdam. De verkenning van dit terrein werd na afloop van de metingen door den ingenieur Bijl vervolgd. Door deze ploeg zijn de metingen met de noodige centreeringsmetingen verricht op de stations Ootmarsum 1, Braamberg, Tubbergen, Bruine haar, Schardenbelt, Vroomshoop I, Lemelerberg, de Hollander, Bijssen I en Harikerberg. De heer Kwisthout zette dezen zomer de verkenning van de Veluwe voort en kwam daarmee nagenoeg gereed. Dooi' hem werden de hoekmetingen voltooid op de navolgende stations Duno, Imbosch, Kemperheide, Valkenhuizerveld, Galgenberg, Schaddeveld, Doesburg I, Steenderen I, Kranenburg, Hall, Solsberg, Scherpenberg, Voorst,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 184