179 Regeling van traktementen Op de Algemeene Vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Breda den 20en Aug. j.l. nam ik de vrijheid de aandacht der aanwezigen voor een oogenblik te vragen voor de regeling der traktementen van de landmeters van het kadaster. Waar ik het maximum van de bestaande regeling niet wilde verhoogen, vestigde ik vooral de opmerkzaamheid op de verbazend langzame promotie. De heer Hoffmann oordeelde het wenschelijk met het behandelen van dit onderwerp te wachten tot de staats commissie, ingesteld bij K. B. d.d. 80 Juli 1906, haar taak heeft verricht, daar eventueel thans gedane voorstellen z. i. eenvoudig naar haar zullen worden doorgezonden. Aanvankelijk legde ik mij bij dat oordeel neer, doch ik meen thans daarop te moeten terugkomen. Ik geloof hiertoe verplicht te zijn om twee redenen. Ten eerste is het onzeker, of de bedoelde commissie zich met dergelijke onderdeelen zal bezig houden, of wel zich meer zal bepalen tot het regelen der verschillende dienstverhoudingen. Ten tweede heeft de ervaring geleerd, dat een Staatscommissie zeer langzaam arbeidt, wat in dit geval zeker niet aan gemis aan activiteit zal behoeven te worden toegeschreven, wijl de te verwerken stof zóó omvangrijk en belangrijk is. Het is dus te verwachten, dat wij eerst na geruimen tijd kennis zullen kunnen nemen van de voorstellen der commissie. Al dien tijd en wie weet hoelang nog daarna, zal de bestaande regeling blijven werken ten nadeele van hen, die zich in de beste levensjaren met gering traktement moeten tevreden stellen; onbillijk ook voor velen, die als adspirant-landmeter in dienst zijn gekomen onder betere vooruitzichten. Ik vestig hier de aandacht op het volgende feit Met 1 Januari 1900 zijn een 15-tal jongelieden als adspirant- landmeter in functie getreden, onder de volgende omstandigheden: het korps landmeters, nominaal groot 190, was lang niet compleet, een honderdtal dier ambtenaren zijn geboren tusschen 1854 en 1860, terwijl er een veertigtal ouderen zijn. Het vooruitzicht bestond

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 189