182 Koloniaal Verslag van 1906. I. NEDERLANDSCH (OOST-)INDIË. Hoofdstuk D. 3. Topographische Dienst. In verband met de voorstellen van de in November 1900 aangewezen commissie voor de centralisatie van de in Indië verricht wordende terrein opnemingen en kaarteeringswerkzaamheden (zie K. V. 1905, kol. 99), zijn bij Gouv. Bt. 2 Nov. 1905 N°. 30 gedeeltelijk buiten werking gesteld de bij Ind. St. 1879 N° 164 vastgestelde bepalingen tot regeling van den werkkring van het kadaster in Nederlandsch-Indië, met dien verstande, dat de verschillende landrente-sectiën van het kadaster, alsmede de zoo genaamde kadastraal-statistieke bureaux, naar gelang zij daarvoor in aan merking komen, zoo spoedig doenlijk zullen worden opgeheven op de tijdstippen, die daartoe nader door den directeur van binnenlandsch bestuur, in overleg met de chefs van den topographischen dienst en van het kadaster, zullen worden aangewezen. Voorts is machtiging verleend om, ten behoeve van de geleidelijke uitbreiding van den topographischen dienst, 2 landrente-opnemingsbrigades tijdelijk tot uit. December 1905, of zooveel korter als noodig zal blijken, boven de formatie van het Nederlandsch- Indische leger te voeren, en is tevens bepaald dat de landrente-opnemings werkzaamheden voortaan zullen behooren tot den werkkring van den topographischen dienst. Verder zijn bij genoemd besluit enkele regelingen getroffen omtrent den overgang van het vrijkomende inlandsche kadaster- personeel bij de inspectie der landelijke inkomsten en der verplichte diensten en bij den topographischen dienst. Met het oog op de in November 1905 door den directeur van binnen landsch bestuur bevolen opheffing van de Preangermeetsectie en van 25 daartoe reeds in aanmerking komende, zoogenaamd kadastraal-statistieke bureaux in de residentiën Madioen, Semarang, Pekalongan, Kedoe en Banjoemas van den kadastralen dienst, is bij den topographischen dienst tot oprichting van de eerste landrente-opnemingsbrigade overgegaan. Deze brigade is in 2 sectiën gesplitst, waarvan de eerste, met hoofdkwartier te Magelang (Kedoe), belast werd met de voortzetting van het reeds sedert 1903 (zie K. V. 1904, kol 130, en 1905, kol. 99), bij wijze van proef, door personeel van den topographischen dienst in de voormalige residentie Kedoe verrichte landrente-opnemingswerk uitgevoerd werden reeds de landrente-metingen in de districten Grabag, Bandongan, Temanggoeng, Tjandirata, Parakan en Kaloran terwijl aan de t weede sectie de eerste tienjaarlijksche herziening van de landrente-kaarten van de Preanger

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 192