200 Die wensch is geëerbiedigd, maar we mogen en moeten het uitspreken, hoe diep we getroffen zijn door den dood van den man, dien wij allen hoogachtten en liefhadden; hoe zijn vrienden den edelen man betreuren, op wien zij steeds als een vriend konden bouwen. Een gouden Jubileum. Op 4 December 1906 werd de heer A. Borrenbergen, ter gelegenheid zijner 50-jarige ambtsvervulling, door de landmeters der 10fi divisie, in vereeniging met den heer Kwisthout, ingenieur- verificateur van het kadaster, den heer hypotheekbewaarder te Eind hovenden heer Claessen, ingenieur-verificateur te Utrechten tal van andere belangstellenden schitterend gehuldigd. In gevoelvolle bewoordingen werd de jubilaris door den heer Kwisthout toegesproken; feiten koos hij niet tot onderwerp zijner lofspraak, rekening houdende met de bescheidenheid van den feestvierende, en ook, om de moeielijkheid te ontgaan, verbonden aan het kiezen van het geschiktste uit een overweldigende veelheid. Aan 't eind gekomen zijner rede, bood spreker den heer Borren- bergen als herinnering, een prachtige pendule Louis XV met toebehooren aan. Na den heer Kwisthout vertolkte de heer Paulussen op welsprekende wijze de gevoelens, waarmede de ambtgenooten van den heer Borrenbergen tegenover hem zijn bezield. Namens allen sprak hij het vertrouwen uit, dat zij in vriendelijk aandenken door hem zouden worden gehouden, en dat een blik op de door den heer van Beurden in Oud-Duitschen stijl vervaardigde perkamenten oorkonde, vermeldende de namen der schenkers van het luxe-uurwerk, hem menig oogenblik uit het verleden, van ge noeglijk samenzijn, van aangenaam samenwerken, straks weer mocht te binnen brengen. Zichtbaar bewogen dankte de jubilaris; overtuigd van de welwillende gezindheid door allen hem toegedragen, was eerst heden hem de omvang der vriendschap duidelijk geworden, die hij zich onbewust had weten te verwerven; het erlangen dezer weten schap zou hem op 1 Januari de smart van het scheiden verzachten;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 210