201 aan zijn heengaan toch, zou geen „vergeten worden" ver bonden zijn. Op de receptie, die ten huize van den jubilaris te Stratum werd gehouden, volgde een gezellige maaltijd in het Hof van Holland toen daar de feestvreugde culmineerde, werd dit glanspunt van den dag langs fotografischen weg aan de vergetelheid ontrukt. v. B. Het kadastrale vraagstuk. De voorloopige aankondiging in eene bestuursvergadering noch de op 20 Augustus te Breda afgelegde „verklaring" hebben, ge achte Redactie, kunnen verhinderen, dat uw artikel onder boven- staanden titel (blz. 163) is en blijft eene verrassing, zoowel wegens den inhoud als wegens het gekozen critisch tijdstip. Zeker zal een ieder, die zich nuttig voor de samenleving denkt te maken door de belichaming te bevorderen van een groot doel, nu en dan een gevoel van twijfel niet vreemd blijven, wanneer hij de lievelingsdenkbeelden toetst aan practische ervaringen omtrent zaken en personen. Wanneer echter na herhaalden, langjarigen strijd de spieren gestaald blijken, wanneer zelfs door dien druk de denkbeelden meer en meer vasten vorm hebben genomen, en het grondprincipe gelouterd te voorschijn treedt, krachtig genoeg zelfs om van zich te werpen de nevenzaken, die bij den strijd bleken minder goede elementen te zijndan zullen die gevoelens van twijfel geen reden zijn den strijd op te geven. Mogelijk zal hier en daar een soldaat moedeloos de gelederen verlaten, om allicht te gaan be- hooren tot het gilde van ambtenaren, wier ambitie weinig verder strekt dan tot het innen van salaris en het ontloopen van aan merkingen van meerderen, er blijft eene wakkere schare moedig voorwaarts gaan, volgend den wetenschappelijken weg, ruim twintig jaren als chevaliers sans peur et sans reproche onder sympathie en waardeering van omstanders bewandeld, een weg, kortelijks nog zoo helder belicht door onzen oud-voorzitter in zijne openings rede te Breda. Een droombeeld, niet meer, schijnt de bewering, dat de gevolgde „wetenschappelijke werkmethode" ons gevoerd zou hebben op een

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 211