205 De bevrediging onzer wenschen is slechts te verkrijgen door aaneensluiting en door kalm overleg, niet door het prijsgeven van idealen, waarvan men zelf erkent, dat zij zijn als helderstralend licht; maar ook niet, door alleen oog te hebben voor het opschrift van ons vaandel. Langzaam, met vasten tred den berg op, de heer Boer zijn pas matigend, de beide genoemde heeren erkennend, dat zij te vroeg het ideaal lieten glippen; dan zullen deze atomen, vereenigd tot de molecule: „vooruitgang," ons bergopwaarts voeren langs een onberispelijke heerbaan. Het kadaster zal tot bloei geraken en de staat zal zich mogen verheugen een tak van dienst rijk zijn, die het ideale nastrevend, een corps ambtenaren ter beschikking heeft, ten volle toegerust om te beantwoorden aan zijn veelzijdige roeping. Daartoe de handen in een te slaan, is ons aller plicht. W. Vrüggink. Breda, Januari '07, NASCHRIFT. Toen ik bovenstaand artikel gereed had, ontving ik van de Haagsche collega's de motie. Ik zag daarin met genoegen dat mijn oordeel ook door anderen wordt gedeeld, doch bejammer het, dat door het indienen dier motie, van het verschil van gevoelen een strijdvraag is gemaakt. Bij strijd laat men zich zoo lichtelijk medeslepen door over wegingen van persoonlijken aard, waardoor een kalme, vreedzame oplossing veel moeielijker wordt. Een motie die de bedoeling heeft partijen hijeen te brengenjuich ik toe, zij zal werken in het belang der vereeniging en daardoor in het belang van het kadaster; door een die partij kiest, wordt de strijd echter aangewakkerdzij werkt ons aller doel vooruitgang en ontwikkeling tegen. V.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 215