206 De buitengewone Algemeene Vergadering in 1907. De lezers van dit tijdschrift zullen met ons in den laatsten tijd met veel belangstelling hebben kennis genomen van: 1°. de Memorie, aangeboden aan Zijne Excellentie, den Minister van Financiën, door het Bestuur van de Vereeniging en de Redactie van het tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde; 2°. het daarop gevolgde protest van onze Asser ambtgenooten, met de daaraan verbondene opwekking, om hun voorstel tot het bijeenroepen eener buitengewone algemeene vergadering, te willen steunen 8°. de mededeeling van het Bestuur der Vereeniging, van 5 November 1906, van het inkomen van een door 74 leden onder teekend verzoek, naar aanleiding waarvan eene vergadering, als sub 2° bedoeld, zal worden belegd; 4°. het Koninklijk besluit van 30 Juli 1906, waarbij werd ingesteld de Staatscommissie in zake wetgeving registratie en hypo theken 5°. de installatierede van Zijne Excellentie den Minister van Financiën, den Heer de Meester, op Vrijdag 28 September 1.1., ter bevestiging dier Staatscommissie; 6°. de beginselverklaring, afgelegd door de Redactie van ons orgaan, op de Algemeene Vergadering, op 20 Augustus 1906 te Breda gehouden; 7°. het artikel „Het kadastrale vraagstuk" als gevolg van deze verklaring, door de Redactie geplaatst in de vijfde aflevering van jaargang XXII; en 8°. de motie, naar aanleiding van genoemd artikel door de Haagsche ambtgenooten, ingezonden aan het Bestuur der Ver eeniging. Tusschen de opgesomde feiten bestaat onmiskenbaar een innig verband, waarop te wijzen niet is de bedoeling van dit schrijven, dat enkel de strekking heeft er de aandacht op te vestigen, dat deze cyclus ons vereenigingsleven binnenkort met twee gebeur tenissen zal verrijken: ten eerste met de bespreking der Memorie, organisatie en reorganisatie van den kadastralen dienst, en ten tweede met de behandeling der Haagsche motie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 216