212 Landmeters-Vereeniging in Suriname. Jaarverslag 1905. Het eerste jaarverslag onzer Vereeniging loopt slechts over ruim 7 maanden; zijnde de Vereeniging op den 14en Mei 1905 opgericht. Het aantal leden dat bij de oplichting 22 bedroeg, verminderde door bedanking met 2nieuwe leden Iraden niet toe. Het initiatief tot de oprichting der Vereeniging ging uit van den landmeter H. M. Simons en het door hem geopperde plan ver wierf onmiddellijk zooveel instemming, dat binnen enkele dagen eene vergadering van landmeters bijeen kwam, welke aan eene commissie uit hun midden opdroeg de statuten en het huishoudelijk reglement voor de te vormen Vereeniging te ontwerpen. Bijna ongewijzigd werden de ontwerpen van bedoelde commissie spoedig daarna aangenomen en de Landmeters-Vereeniging opgericht. Zulks geschiedde, zooals boven reeds gezegd, op den 14en Mei 1905. Alle landmeters, in de kolonie, op één na, traden als lid toe, terwijl tot bestuursleden werden verkozen de leden van de commissie welke de statuten had ontworpen, zijnde de heeren C. A. J. Struy eken, H. M. Simons en J. M. da Costa, die respectievelijk de functiën van Voorzitter, Secretaris en Penningmeester aanvaardden. De eerste taak van het bestuur was, de Vereeniging als zedelijk lichaam te doen erkennen, hetgeen dan ook geschiedde door de goedkeuring der statuten bij Gouvernements-Resolutie van 7 Juni 1905 N«. 7057, Het zoeken naar een geschikt vergaderlokaal vond eene zeer bevredigende oplossing door de vergunning van Gouvernementswege, om daarvoor kosteloos van de gymnastiekzaal der Hendrikschool gebruik te mogen makenhet Surinaamsche Onderwijzersgenoot schap gaf blijken van hare vriendschappelijke gezindheid door ons het gebruik harer lampen, stoelen enz. toe te staan. Dankbaar wordt van een en ander hier melding gemaakt. Met de kennisgeving van de oprichting der Vereeniging aan onder scheidene Vereenigingen in Nederland, alshet Kon. Aardrijkskundig Genootschap; de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde; Oost en West; die voor Suriname en die tot bevordering van het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 222