217 hebben en deelde hij mede, dat het Bestuur besloten had om met betrekking tot den cursus een soort aanvullings-examen te doen plaats hebben, met de bedoeling den leden, die aan dat examen zouden hebben voldaan, een diploma uit te reiken, ten einde op die wijze een officieel bewijs te hebben dat zij voor de uitoefening van hun beroep geschikt zijn, hetgeen door het verkrijgen van het radicaal van landmeter van Gouvernementszijde, hij de tegen woordige exameneischen, nog geenszins het geval behoeft te zijn. Dit examen zal naar wij hopen spoedig plaats vinden. Nieuwe Geodetische en Kultuurtechnische Literatuur. J. J. ter Laag. Controleur van het kadaster. Wet van 1870 op de Grondbelasting met aanteekeningen en eene schets van de geschiedenis der grondbelasting in Nederland. C. N. Teulings, 's Hertogenbosch. 1906. Prijs ƒ2.50. L. Heptner. kgl. Landmesser in Leobschütz. Tafeln für die Wertsberechnungen. Multiplikations-tafeln. Herausgegeben mit Unterstützung des kgl. Preuss. Ministeriums für Landwirtschaft, Domanen und Forsten. 1905. Selbstverlng. VIII -j- 201 Seiten. Geb. Preis bei direktem Bezuge 4.80 Mk. im Buchhandel 5.80 Mk. Deze rekentafel kan aan controleurs van het kadaster en aan ambtenaren der Ned. Heidemaatschappij niet te schatten diensten bewijzen. Henselins Rechentafeln. Das grosse Einmal-eins bis 999 X 999 nebst einer Kreisberechnungstabelle. Preis geb. Mk. 6.Verlag C. Regenhardt, Berlin W. 35, Kurfürstenstrasse 143. F. Rintelen. Pras. des Ober-Landeskulturgerichtes. Die Recht- sprechung zu den preussischen Gesetzen iiber Gemeinheitsteilungen Servitut-AblösungenGrundstücks-Zusammenlegungenmit Aus- scliluss der Verfahrens-Vorschriften. Nach der Zeitschrift für Landeskulturgesetzgebung bearbeitet. Verlag bei Paul Parey, Berlin. Ladenpreis 14 Mk.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 227