28 van onroerende goederen, op vele notarieele standplaatsen de eenige bron van beteekenende inkomsten van den notaris, geschieden ten overstaan van leeken, die met ongepaste vermetelheid het notaris ambt nabootsen en de Regeering beschermt het notariaat daartegen niet, dan loupt dit ambt gevaar om te geraken tot verval, wellicht om ten onder te gaan! Daarom wendt het Hoofdbestuur van de Broederschap der Notarissen in Nederland zich tot Uwe Excellentiën met het eerbiedige doch dringende verzoek om, wanneer de Regeering althans niet zelve aanstonds stappen wil doen tot verbetering van den gewraakten toestand, aan de hiervoor bedoelde in het uitzicht gestelde Staats commissie tevens tot taak te stellen, zoodanige wijzigingen in de thans geldende wetten te ontwerpen, dat na derzelver verheffing tot wet, alle acten die bestemd zijn om in de openbare registers te worden overgeschreven, vermeld of aangeteekend in authentieken vorm moeten worden verleden. 't Welk Doende enz. Uit het Verslag van de Handelingen verricht door het Nederlandsch Landbouw-Comité over 1905. Verrichtingen van de Commissiën en der Afdeelingen. De Sub-Gommissie ruilverkaveling uit de Commissie „Ontginning" zette haren arbeid voort en denkt in April 1906 met het voor bereidend schema gereed te zijn. Zie jaarverslag 1904, pagina 70. Het Hoofdbestuur voornoemd, Namens hetzelve, J. G. G. POLLONES, Voorzitter. GHs. MISER O Y, Algemeen Secretaris.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 28