46 nooit hebben doen uitmeeten en aengesien hetzelve altoos bij het uit- geeven der warranden positievelijk is geordor.neert al 't welk reets veele Confusien, disputen en processen heeft veroorzaekt en ongetwijffelt (indien daer inne niet met succes werd voorsien) bij het accroisement deeser Colonie hoe langer hoe meer verwarring veroorsaeken zal, tot ongetwijffe onlijdelijke nadeel der gemelde Colonie en derselver goede Ingeseetenen. «Soo is 't dat wij daer inne zooveel mogelijk willende voorsien de novo alle planters en Ingeseetenen deeser Colonie, geene uiigesondert, gelasten, omme als nog voor den laatsten November aanstaande aen ons te doen blijken dat den Warrand en geapprobeerde kaert van hunne gronden op de Secretary deeser Colonie geregisteert is, wordende soo zulx nog niet gedaen mogt.e zijn, hen gepermitteert, om hetzelve als nog te laeten doen ten aller spoedigsten, gelijk ook aen diegeene die hunne bewijzen mogte verlooren hebben gepermitteert word om zig aen ons te addresseerenen deselve op nieuws te versoeken, teneinde daer op onder approbatie van haer Edele Groot agtb. voornoemt te disponeeren na bevind van Zaeken. «Wyders worden die geene, die wel een goede kaert hebben, doch niet geapprobeert, gelast om deselve alsnog aen ons te presenteeren ter approbatie, gelijk ook die geene dewelke landen in 't geheel nog niet gemeten zijn, gelast worden om deselve ten spoedigste te laeten meeten, en de kaerte door ons te laeten approbeeren, Alles op poene van ongehoorsaamheit en verdere straffen in voorige placaeten gemeld. «En op dat niemand hier van Ignorantie zoude kunnen off mogen pretendeeren zal deesen allomme worden gepubliceert en geaffigeert daer 't behoort.» Deze Resolutie schijnt niet van veel effect te zijn geweest, want 2 jaren later, den 9n Juni 1745, volgt onder N°. 476 een besluit, waarin gezegd wordt: «dat niettegenstaande de resolutie van 10 Mei 1743 veele ingeseete nen in gebreeke sijn gebleeven aen de voorgeschreven bepalingen te voldoen jae selfs dat eenige hunne gronden nooyt hebben doen uyt- meeten onaengezien hetzelve altoos bij 't uytgeeven der warranden posi- tivelijk is geordonneerd, al 't welke reeds vele Confusien, disputen en processen heeft veroirsaekt, en ongetwijfïeld, in dien daar inne niet met succes werd voorsien bij het accres deeser Colonie hoe langer hoe meer verwerring veroorsaeken sal, tot onleydelijk nadeel van haar Ed Groot Agtbaerheeden, van de gene. Colonie en de goede Ingesetenen». Om hierin te voorzien worden dan „de novo alle Planters en „Ingeseetenen deeser Colonie, geene uitgezondert" gelast om degenen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 48