47 „die hier geseten en woonagtig zyn, binnen negen maanden en „degenen, wiens meesters of Eygenaers in Europa woonagtig zijn" binnen 18 maanden te doen blyken dat de warand en geapprobeerde kaart van hunne gronden op de Secretarie der kolonie geregistreerd is, terwijl voor zoover die niet gedaan mocht zyn dit „alsnog ten allerspoedigste te laten doen." Ook wordt aan degenen die hunne bewijzen mochten verloren hebben doch „een wettige, deudelyke en ongeintrumpeerde Possesie souden kunnen vertoonen" gepermit teerd om de bewijzen op nieuw te verzoeken, «strekkende de intentie van haar Ed Groot Achtbheeden alleen maer daer heen, omme alle Processen voor te koomen en af te snijden en te proevenieeren dat veele coloniers en planters jeegens de gegevene ordres en de Reglementen sig ten onlydelyke naedeele van de Golonie seer breed en 't. eenemael langs de Rivier heene streeken en needergeslagen hebben, dog geensints om door deeze iemand in syne wettige, deudelijke en ongeinterumpeerde Possessie te prejudicieeren.» Voorts worden degenen wier landen in 't geheel nog niet gemeeten zijn gelast om dit «binnen de respective tyd hiervoren bepaald te laten meeten en de Caerte te laeten approbeeren alles op poene van ongehoorzaemheyt, mitsgaders van een boete nae de hiervoor bepaelde tijd respectievelyk voor yder dag dat zij aan deeze te gehoorsaemen in gebreeken blyven te zullen moeten betaelen een somma van ses gulden te verdeelen 3 ten behoeve van den Raed Fiscaal, V» ten behoeve van de modique Lasten en '/s ten behoeve van het Hospitael». Vier maanden later, den 27" October 1745, volgde weder eene herinnering aan genoemd plakkaat en daarbij worden de weder- zijdsche naburen gelast «aan malkanderen daertoe alle facilitijt toe te brengen, met vertooning van haere Caerten of Coopbrieven, om de waere Limiten van malkan-* ders Erven uijt te vinden, ook werd een ieder die eenige pretentie vermeend te hebben teegen de Limiten van sijn nabuur, aengemaend om wanneer 't hem door zijn Nabuur afgevraegt werd aenstonds sig klaer te expliceeren om door stilswijgen of dubbelzinnig antwoord sijn Regt niet te verliezen.» Toen de voorgeschreven termijnen verloopen waren, bleek het dat „seer wijnig hadden gehoorsaemd aan 't placcaat van den

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 49