48 9 Juny 1745", tengevolge waarvan den 5n Maart 1746 bij Notifi catie N°, 492 «als nog alle Ingeseetenen deeser Colonie gewaarschouwt worden dat haar Edel Groot Agtb. de Heeren Directeuren deeser Colonie hunne gronden hebben geschonken en weggegeven op Conditie dat elk daer van een warrand moesten hebben en sijn grond volgens de warrand moest iaeten uytmeeten, en de Caert ter Secretary moest geregistreert worden enz. dog dat de Heer Gouverneur, Considereerende de schaarsheid van Landmeeters, 't Saisoen en andere inconvenienten om aen de Ingeseetenen te gemoed te komen en te gelijk om alle ver schooning of voorwending van Ignoratie weg te neemen, den termijn van 't placcaat die den 9° deezer stond te expireeren nogmaals verlengt tot het einde deeses jaers, dog met expresse waarschouwinge dat alsdan teegen de versuimende na den inhoud der placaeten sal geprocedeerd worden.» Voorts wordt in hetzelfde stuk bekend gemaakt: «dewijl bij den Ed Hove van Politie geresolveert is in generaele Caert van Param0, te Laeten maeken, soo werd aan de Ingeseetenen van Param0, gepermitteert om bij provisie de particuliere uitmeetingh baarer Erven te mogen uitstellen tot nader order.» Bij Notificatie van den 29n Augustus 1746 werd bekend gemaakt dat liet Hof van Politie heeft goedgevonden «de Rooymeesters aen Param0, en Landmeeters deeser Colonie mits deese te gelasten, dat sy met den eersten soo dra mogelijk sullen heb ben te maeken eene generaele kaert van Param0, met alle de vergunde en begevene Erven Thuynen en omleggende gronden, Elk Erff of Thuyn, onder een Nummer te brengen, met een behoorlyke Taefel daervoor en sullen sy Rooy Landmeeters deselve kaert ten eersten aen deesen Hove hebben over te Leeveren, als wanneer zij lieden daar voor uyt de Cassa der modique Lasten Extra sullen worden beloont.» Door de bemoeiingen van dezen Gouverneur werd in dien tijd eene volledige verzameling der kaarten van alle uitgegeven gronden ter Secretarie bijeengebracht, welke gediend heeft om de eerste algemeene kaart van Suriname samen te stellen, waarvan de officieele titel luidt: „Algemeene kaart van de Colonie of Provincie van „Suriname met de rivieren, districten ontdekkingen door Mili taire Togten en de Grootte der gemeeten plantagienDoor last „op kosten en met approbatie der E. E. Heeren Directeurs van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 50