55 kaarten verzameling ter Secretarie belast. De toestand werd zoo danig dat de Gouverneur Charles Pierre Schimpf «Overwegende dat het geen wijdloopig betoog behoeft om het nut eener kadastrale kaart met beschrijving, van de geheele kolonie te be wijzen, vermits thans uithoofde van het bestaande gebrek daaiaan, het bestuur dikwijls afhankelijk is van de welwillendheid der eigenaren tot vertooning van hunne eigendomsbewijzen, wil het weten welke uitge breidheid het eigendom of de concessie bezit, gebeurende het zelfs meermalen dat het bestuur in twijfel verkeert of eenig stuk land al of niet tot het domein behoort; «Overwegende dat hoezeer eene kadastrale opneming van de geheele kolonie wenschelijk mag genoemd worden, de karteering der stad Para maribo met hare buitenwijken als het meest dringende behoort te worden aangemerkt, weshalve de opname en karteering van de andere deelen der kolonie het onderwerp van eene nadere regeling zal uit maken,» den 22" Juli 1857 het besluit nam het vervaardigen eener kadastrale kaart van de stad Paramaribo, hare buitenwijken en aangrenzende nog niet in wijkverdeeling opgenomen gronden op te dragen aan den landmeter A. G. Hiemcke, overeenkomstig aan wijzingen en voorwaarden door den Gouverneur voorgeschreven. Hierbij werd o. m. aangeteekend dat de vervaardigde kaarten onder de berusting van den Administrateur van financiën, als belast met het beheer der domeinen, zullen blijven, en ten zijnen bureele daarin aanteekening zal worden gehouden van opvolgende trans porten der perceelen en van het begeven der nog braakliggende gronden. Tot de aanwijzing en voorwaarden behooren: dat van elk erf afzonderlijk het grondvlak in kaart moet worden gebracht dat naast de figuur moet worden gevoegd eene beschrijving van het erf, met aanhaling der documenten waarin het recht van den eersten eigenaar of pachter van dat erf blijkt, gevolgd door eene korte vermelding der verschillende transporten, alles met aanhaling der officieele bescheiden; dat de landmeter zich door meting zal moeten vergewissen dat niet meer terrein ingenomen is dan volgens den grondbrief ge schieden mag; dat alle partieele kaarten van dezelfde wijk in een boekdeel

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 57