56 verzameld en, van een register voorzien, met de blokkaart der wijk ingebonden zullen worden. En de belooning voor dit zeer belangrijk werk? «Onverminderd de verstrekking van landswege van het noodige mediaan en schrijfpapier voor de kaarten, zal aan den landmeter A. G. H iemcke voor elke kaart inet beschrijving en notitie f 1,zegge Een gulden zonder meer) worden te goed gedaan, waarvan de uitbetaling zal geschieden na aflevering en goedkeuring van elk eene wijk be vattende boekdeel Toen nu bij Gouv. Resolutie van den 13" December 1857 N°. 1621 een Inspecteur der domeinen van de nijverheid en den landbouw werd benoemd en aan deze bij Resolutie van den 28" Januari 1858 N°. 144/3 het toezicht over de te vervaardigen kadastrale kaart werd opgedragen, kreeg Hi emcke voor het gemak de geheele verzameling oude kaarten thuis. Den ln October 1858 rapporteerde de inspecteur der domeinen aan den Gouverneur dat het werk niet vordert en hij legt daarbij een „Rapport der gedaane werkzaamheden van den 11 August. 1857 tot en met 11 Maart 1858 van den landmeter Hiemcke" over, waarin deze klaagt over de bezwaren die hij ondervindt bij het opsporen der eigendomsbewijzen en daarbij aanteekent dat hij dit groote werk alleen moet verrichten en tusschentijds andere werkzaam heden tot zijn bestaan heeft moeten doen. Van dit werk is dan ook niets tot stand gekomen. Integendeel; de opdracht aan dezen landmeter heeft veel bijgedragen om de oude kaarten verzameling, met zooveel zorg door den Gouverneur Mauricius bijeengebracht en langen tijd onderhouden, te doen verdwijnen. Het weinige dat daarvan nog over is werd eenigen tijd na het overlijden van genoemden Hiemcke in deplorabelen staat in de Weeskamer gevonden, waarheen zijn inboedel was verhuisd. De landmeters, die na A. G. Hiemcke optraden, oefenden dit vak uit als een bijbaantje, daar het geen bestaan opleverde. De landmeters A. Copijn en W. L. Loth deden bij missive d.d. 28 Maart 1863 het voorstel om het vroeger aan Hiemcke opgedragen werk te hervatten tegen vergoeding van een aan den omvang van het werk meer evenredige renumeratie, doch zonder gevolg.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 58