65 De leden dezer commissies en hunne voorzitters worden op voordracht der regeerings-commissie door de zooeven genoemde ministers benoemd. De examens worden ieder voorjaar na afloop van den academischen leergang afgenomen, bovendien wordt in het najaar nog gelegenheid tot het afleggen van het examen gegeven aan hen, die door ziekte of op anderen grond, onafhankelijk van hun wil, verhinderd waren aan het voorjaars-examen deel te nemen. Tot het najaars-examen worden nog toegelaten de candidaten, die in het voorjaar niet voldeden en waaromtrent de regeerings- commissie besliste, dat zij reeds na zes maanden zich opnieuw aan een onderzoek mochten onderwerpen. Het onderzoek duurt 7 dagen, hiervan zijn bestemd, voor het schriftelijk werk 3 dagen en voor het practisch en het mondeling examen ieder 2 dagen. Toegekend worden de predicaten: uitstekend, zeergoed, goed, bevredigend, voldoende en onvoldoende. Het diploma wordt alleen uitgereikt, indien het predicaat „vol doende" werd verkregen voor alle onderwerpen, waarover het examen loopt. Wie zich tweemaal aan het examen onderwierp, zonder te slagen, wordt in den regel niet meer tot het onderzoek toegelaten. Wie het diploma reeds bezit, doch voor sommige onderwerpen waarover het examen loopt slechts een laag predicant verwierf, staat het vrij zich ter verbetering zijner beoordeeling voor een suppletoir examen te melden. Slaagt hij in zijn pogen, dan wordt hem een nieuw examen getuigschrift en een nieuw diploma uitgereikt. Het getuigschrift erlangt hij van de examen-commissie; het diploma van de regeerings-commissie. De wijze waarop de Pruisische Staat voorziet in zijne behoefte aan kadastraal personeel, is geregeld bij „Erlass des Finanz-minis- teriums vom 17 Dezember 1892, an samtliche Königlichen Regie- rungsprasidenten über Annahme und Heran-bildung der Kataster- landmesser. De personen die tot het ambt van kadaster-landmeter wenschen te worden geroepen, behooren over te leggen: a. het examen getuigschrift en het diploma verworven krachtens

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 67