74 Het gezoudheidskadaster easier sanitaire"). Reeds voor 1876 te Brussel ingevoerd, bestaat het te Parijs sedert 1893. Het „easier" van ieder hnis bevat een platte grond van het perceel op tJiöööj l) met aanduiding van rioleering, regen en beerpntten enz., een beschrijving van het huis, een opgave van de dagen, waarop er sterfgevallen aan besmettelijke ziekten zijn voorgekomen en de dagen waarop en de ziekten waarvoor er ont smetting heeft plaats gehad; verder opgave van andere maatregelen vanwege den gezondheidsdienst en van een eventueel ingesteld onderzoek vanwege dezen dienst. De casiers van iedere straat berusten te zamen in een portefeuille, waarop is aangegeven de lengte en breedte der straat, de wijze van watervoorziening en faecaliën-afvoer en het aantal huizen en bewoners. Alleen de huis eigenaar mag inzage nemen van het easier van zijn huis. A. Le- fèvre had reeds de wenschelijkheid betoogd, dat dit kadaster ook op andere wijze dan door het verzamelen van gegevens voor onder zoek nuttig zou worden gemaakt, n.l. door de in hygiënisch opzicht behoorlijk ingerichte huizen van een kenteeken te voorzien. Graux doet in le Progrès médical van 14 April het voorstel, den huis eigenaren een extract van hun easier ter hand te stellen, dat zij den huurder of kooper op diens verlangen zouden kunnen toonen, om op deze wijze een wedijver teweeg te brengen, die de bevolking tot nut zou strekken. (Tijdschr. v. Gen.) y) '/soon, '/m ware naar onze meening wenschelijker. Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Te Batavia is overleden de Heer A. P. Boerenbeker. De Vereeniging verliest in hem een correspondent, die hare belangen met groote nauwgezetheid heeft waargenomen, wiens aandenken in dankbare herinnering zal blijven. De Heer J. von Michalofski, Landmeter van het Kadaster te Batavia heeft zich bereid verklaard de open gevallen plaats in te Eed.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 76