80 dienste van de opneming der zeekust. Thans beschikt het instituut voor den dienst te velde over 125 wetenschappelijk gevormde ambtenaren en 300 assistenten met de noodige arbeiders, 11 stoom- booten, 4 schoeners en een groot aantal barkassen, voor den bureaudienst over 145 rekenaars, teekenaars en lithografen. Het hoofdbureau is te Washington, filialen zijn gevestigd te San Francisco en Manilla. De grondslag der opnemingen vormt een ketting van driehoeken der eerste orde met zijden tot een lengte van 300 K.M., waarvan eenige punten geographisch zijn bepaald. Langs de oostkust strekt zich deze ketting uit over ruim 2600 K.M.; er liggen 6 bases aan ten grondslag terwijl de geographische breedte werd bepaald op 71 de lengte op 17 en het azimuth op 56 punten. Een tweede ketting volgt in het Mississippi-gebied ongeveer den 91en meridiaan. Een derde ketting van driehoeken overspant het werelddeel van Oost naar West over eene lengte van ruim 4200 K.M. ongeveer langs de 39e parallel; deze bereikt een grootste hoogte van 4300 M. boven de zee en bevat 10 bases, 109 punten met breedte- 29 met lengte- en 73 met azimuthbepaling. Voor de basismetingen werden vier verschillende soorten van toestellen gebruikt. De afstanden zijn uitgedrukt in Amerikaansche voeten van 12 duim, waarvan de lengte met die van den meter is in verband gebracht. (Sedert 1894 is het metrieke stelsel voor het publieke verkeer toegelaten). In 1889 traden de Vereenigde Staten toe tot de internationale aardmetingscommissie waardoor zeer belangrijke bijdragen tot de bepaling van den vorm der aarde zijn verkregen. Om iets te noemen kwam in het vorige jaar de eerste aansluiting om de geheele aarde tot stand voor de bepalingen der lengteverschillen, mogelijk gemaakt door de in 1903 gereed gekomen kabelverbinding tusschen San Francisco en Manilla. De keten van aaneengesloten stations voor lengtebepaling gaat hierdoor van Greenwich uit over Hongkong, Goeam, MidwayHonoloeloe, San Francisco, Cambridge (Boston) en van daar weer terug op Greenwich. l) In de oostelijke meer ontwikkelde Staten, zoomede ook in Cali- Bij een ten vorigen jare genomen proef bleek een te Washington gegeven sein in den tijd van 7 seconden de reis om de wereld afgelegd te hebben.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 82