84 instituut beschikt over een eigen drukkerij en lithografische inrichting Voor de verveelvuldiging van kaarten wordt het beeld langs photogra- fischen weg op steen overgebracht. Ook de autografie en koper gravure worden toegepast. De persen hebben electrische beweegkracht. De opmetingen ten dienste van de indeeling van den bodem en de verzekering der eigendomsgrenzen op het terrein en bij akten worden uitgevoerd door het onder het ministerie van binnenlandsche zaken ressorteerende General Land Office te Washington. Het grondgebied voor zoover het niet reeds in privaatbezit is overgegaan behoort aan de Unie of aan de afzonderlijke staten. Ieder burger der V. S. heeft tot nog toe recht op gratis ver krijging van een bepaalde oppervlakte (16 morgen) gronds, onder verplichting zich daarop gedurende een bepaalden tijd te vestigen en den grond in cultuur te brengen. Van dit recht wordt echter, nu de beste grond reeds is in gebruik genomen, slechts weinig gebruik meer gemaakt. De uitgifte van landerijen geschiedde vroeger en heeft ook thans plaats niet naar natuurlijke grenzen, maar in zoodanigen vorm dat de afpaling en kaarteering zoo eenvoudig mogelijk kan zijn. Hier door ontstond eene verdeeling in evenwijdige strooken van Oost naar West en van Zuid naar Noord. Deze indeeling naar de vier windstreken is voor den aanleg van steden overal beslissend ge weest, voor zoover niet de eigendom van de oorspronkelijke be woners werd verkregen. Op voorstel van eene door het Congres benoemde commissie besloot dit den 7 Mei 1784 dat de Western territories'" in de eerste plaats zouden verdeeld worden in kwadraten van 6 mijlen zijde, gelegen in de richting van meridianen en parallellen. Deze kwa draten ontvingen den naam „township"hunne hoekpunten moesten door steenen of eiken palen op het terrein worden uitgezet. Elke township wordt weder verdeeld in 36 deelen „sektions" van ongeveer kwadratischen vorm met zijden van 1 mijl en begrensd door lijnen evenwijdig aan die der „townships". 1 mijl a 1609,33 meter 80 kettingen a 20,117 meter. 1 vierkante mijl a 258,99 H.A. 640 acres a 40,47 A.; 1 acre 10 vierkante kettingen. Deze methode van rechthoekige begrenzingen werd het eerst toegepast in 1785 in Ohio uitgaande van de in Zuid-noordelijke

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 86