92 gelukkig afgewisseld door openbare parken en later aangelegde verkeerswegen, terwijl de bezittende klasse zich voor de inrichting van een comfortabel huis van meerdere aangrenzende perceelen moet bedienen. De eentonige regelmatigheid der indeeling heeft echter het voor deel, dat elke vreemdeling zich in een halven dag zelfs in een millioenenstad volkomen georiënteerd gevoelt en gemakkelijk den weg vindt, vooral ook omdat de straten in de eene richting door letters, in de daarop loodrecht staande richting door getallen worden aangeduid. Voor de nummering der huizen tusschen elke twee straten kan men beschikken over de getallen van 1 tot 100; alle huizen bv. tusschen de 60e en 61e straat worden op deze wijze aangeduid door getallen tusschen 6000 en 6100, waarvan bij een kleiner getal huizen de overblijvende nommers ongebruikt blijven. De onderverdeeling in afzonderlijke bouwperceelen geschiedt door particuliere landmeters. De door hen opgemaakte terreinkaartjes ten behoeve van het eigendomsregister, zoomede in het algemeen de kadastrale bescheiden, geven geen omtrekken van gebouwen aan, de inmeting hiervan geschiedt voor zoover deze daarbij belang hebben, door de verze keringsmaatschappijen, De particuliere landmeter verzamelt voor eigen gebruik bij voorkomende grensgeschillen gegevens, maar bewaart deze als een kostbaar geheim tegenover zijne concurrenten. Neemt men in aanmerking dat de oorspronkelijke uitzetting tamelijk ruw en met groote foutengrenzen is uitgevoerd en dat de gegevens der latere verdeeling in particuliere handen zijn, dan laten zich hieruit de moeilijkheden verklaren die zich dikwijls bij grensquesties voor doen in terreinen, waar de grond zeer hooge waarde heeft verkregen. Het bezit van een eenigszins volledig archief vertegenwoordigt eene dikwijls hooge waarde; een landmeter van naam schatte b.v. zijn archief op 50,000 dollar. Dat onder deze omstandigheden geen kaarten bestaan, die de indeeling der perceelen en den omtrek der huizen aangeven op een wijze als onze kadastrale kaarten, laat zich dus gemakkelijk verklaren. De onder het departement van binnenlandsche zaken staande „Geological Survey" houdt zich sedert 1882 bezig met de opneming van het terrein hetwelk buiten het gebied der kustopmeting is gelegen. De opnemingen hebben plaats met een topographisch, een geologisch,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 94