95 kopergravure. Het water wordt in blauw, de hoogtelijnen in bruin, de topographische afbeelding in zwart voorgesteld. De geologische bijzonderheden zijn op de topographische kaarten door opdruk in kleuren aangegeven. De topographische en geologische kaart met een districtsbeschrij ving kunnen voor 25 cent (Amerikaansch) worden geleverd, het enkele blad kost 5 cents, bij honderdtal 2 cent per stuk. De jaarberichten zijn zeer uitvoerig en omvatten b.v. in 1903, 10598 pagina's en 641 teekeningen. De hydrographische af deeling verzamelt en publiceert sedert 1888, aanvankelijk met bescheiden middelen, de hoog- laagwater- en gemiddelde waterstanden, de stroomsnèlheid en de watermassa, de hoeveelheid aan vaste stoffen, het bedrag der schade door het water regelmatig aangericht voor alle belangrijke rivieren, hare profielen en de beweegkracht, die zij kunnen opleveren, zoomede den regenval, een en ander ten dienste van eene betere aanwending der waterkracht voor de zuidelijke Staten, de watervoorziening der steden en de kanalisatie van de oostelijke en de bevloeiing der westelijke Staten. Waarnemingsstations zijn opgericht op 500 plaatsen, en al is de organisatie nog niet geheel voltooid, toch zijn reeds vooral in het Oosten belangrijke werken uitgevoerd, o. a. de aanleg van een groot bassin ten dienste van de watervoorziening en krachtlevering in Bostonen dergelijke werken voor Chicago. De regenarme streken in het Westen kunnen door kunstmatige bevloeiing, tot cultuur worden'gebracht, waartoe het levenwekkende water over groote afstanden en niet geringe hindernissen moet worden aangevoerd in kanalen, soms door tunnels onder het gebergte. Behalve door de reeds genoemde instellingen worden geodetische werkzaamheden uitgevoerd in het gebied der groote meren door de „Lake Survey", in de laagvlakten van den Mississippi en den Missouri door speciale rivierautoriteiten. Verder bestaat nog de hydrographische dienst aan het departe ment van marine. Tot de taak van dit lichaam behoort het pu- bliceeren van kaarten ten dienste van de scheepvaart van alle zeeën en kusten der aarde, vermeldende de diepte, stroomingen, magne tische declinatie, vuren en bakens, en de ligging en hoogte der voornaamste bergtoppen langs de kust. Voor zooveel dit voor de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 97