96 Amerikaansche scheepvaart van bijzonder belang is berusten deze uitgaven geheel op eigen waarnemingen; voor de rest worden ze aangevuld door de publicaties van andere staten over te nemen, Eene bijzondere uitgave beeft-betrekking op bet noordelijk deel van den Atlantischen Oceaanden veel bevaren zeeweg tusschen Amerika en Europa. Elke maand verschijnen deze kaarten aan wijzende den meest gunstigen koers, de in de vorige maand over- heerscliende windrichting en de windkracht, de opgemerkte wrakken en ijsbergen. De kaarten worden in vier kleuren gedrukt, voor het afdrukken zijn zes platen noodig. Ze worden gratis verstrekt aan de gezagvoerders der schepen van alle natiën, die van hunne gedurende den overtocht dagelijks uitgevoerde waarnemingen mededeeling doen aan het bureau te Washington, zoudra zij ergens voet aan wal zetten. Om een overzicht te krijgen van de werkzaamheid op kuituur- technisch gebied voor zoover deze buiten de Geological Survey is gelegen, bezocht prof. Weitbrecht nog het departement van land bouw te Washington, welks zorgen zich uitstrekken over de be vloeiing en ontwatering van reeds in cultuur gebrachte gronden. Zoolang er nog voldoende vruchtbare grond beschikbaar was, werd niet aan kultuurtechnische maatregelen gedacht. Eerst in den allerlaatsten tijd treden deze eenigszins op den voorgrond. Voor het onderzoek van den bodem is sedert 1901 het „bureau of soils" werkzaam, hetwelk hare resultaten in den vorm van agronomische kaarten wereldkundig maakt en 122 ambtenaren in dienst heeft. Aanvankelijk zich beperkende tot het chemische en physische laboratorium-onderzoek van grondsoorten, heeft het bureau zijn arbeidsveld uitgebreid en worden thans op het terrein zelf onder zoekingen ingesteld naar het verband tusschen de watercapaciteit, de soortelijke warmte en structuur van den bodem, den aard van den plantengroei en de grootte van de opbrengst of het productie vermogen. In 20 verschillende staten is een opnemingssectie werkzaam. Bij de door deze uitgevoerde classificatie wordt gelet op de dikte der voor de cultuur geschikt gemaakte grondlaag, op de eigenschappen van den ondergrond en den vorm der oppervlakte. Het chemische laboratorium-onderzoek is thans echter beperkt

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1906 | | pagina 98