i°5 geodeten niet geschikt zouden zijn voor de taak hun op te dragen, ware hier allereerst noodig geweest. De Heeren Hoffmann en de Vos schijnen veel waarde te hechten aan den tegenzin, dien het streven der vereeniging bij de registratieambtenaren ontmoet. Zou die tegenzin, aangenomen dat hij bestaat, inderdaad zooveel te beduiden hebben? Registratie ambtenaren zijn nu eenmaal geen landmeters, dus geen deskundigen in zake de technische uitvoerbaarheid, 't Is volgens spreker niet te verwachten, dat de registratie-ambtenaren, als zij eenigen maatregel voorstaan, dien zij in 't belang van hun dienstvak noodig achten, zich zullen beroepen op het oordeel van landmeters. «Wij zijn technici en geen juristen»! Volkomen juist, niettemin komen de kadasterambtenaren maar al te dikwijls te staan voor gevallen, die kennis van de rechtsverhoudingen welke tusschen de zaken en personen kunnen bestaan, volkomen onmisbaar maken. Spreker herhaalt ten slotte, wat hij aanvankelijk reeds zeide, dat de Heeren Hoffmann en de Vos allerminst het recht hadden hunne eclatante beschouwingen wereldkundig te maken in hunne hoedanigheid van Redacteuren van het Tijdschrift der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Zoo ergens dan was het hier in de allereerste plaats noodig, ja, een gebiedende eisch geweest, alvorens in die kwaliteit te handelen, het oordeel te vragen van de Algemeene Vergadering, daartoe vooraf behoorlijk opgeroepen. Applaus! De Heer Colpa, het woord erlangende, levert de volgende kritiek op het redactie-artikel: Flet kadastrale vraagstuk. (De Haagsche Motie.) Ware de bekende verklaring der redactie van ons tijdschrift vóór de Alg. Vergadering te Breda op 20 Augustus 1906 bekend geweest, ik stel mij voor dat die vergadering beter bezocht zou zijn geweest. De verandering van standpunt was reeds op 2 Juli 1906 door de redactie aan het bestuur aangekondigd en zou gevolgd worden door eene uiteenzetting in het tijdschrift, nadat te voren het bestuur inzage zou zijn gegeven van het op te stellen stuk, ter verkrijging van mogelijke overeenstemming. Op 20 Augustus deelde de redactie mede, nog geen tijd te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 107