«ver verwijderd van de einduitkomst waarop voor negentien jaren «het streven werd gericht, van «Ons doel», zooals dat duidelijk «en helder werd omschreven in de ie afl. van den jsten jaargang «van ons orgaan. «Dan is de jonge plant, zij dagteekent uit 1884, niet krachtig «opgegroeid, dan is zij niet tot vollen wasdom gekomen, dan «heeft zij geen gezonde vruchten opgeleverd. «Dan en nu voor 't laatst heeft de Secretaris onzer Ver- «eeniging, die het eerste jaarverslag in December 1885 samen stelde, zich destijds te optimistisch geuit. De door sommigen en velen verkondigde meening en deze gevolgtrekkingen, zijn echter gelukkig niet in overeenstemming met de -Merkelijkheid, in «Ons «doel» wordt gesproken van jaren van voorbereiding en tientallen «jaren van uitvoering, maar nagelaten werd er op te wijzen, dat «iedere hervorming noodwendig het gewoonteleven van velen «verstoort, dat dus zij die propageeren voor de verwezenlijking «van een of ander ideaal, geduld moeten weten te oefenen, ja «zelfs deze eigenschap behooren te bezitten in eene mate, toereï- «kend voor een menschenleven, wanneer het er om gaat ge- «leidelijk en vreedzaam eene omwenteling te weeg te brengen «in ambtelijke toestanden en in ambtelijke verhoudingen.» Wanhoop dus niet! daar komt het op neer. Geduld overwint alles! Vervolgens lezen wij in datzelfde historische overzicht blz. 148: «Negentien jaren vloden heen, het veld onzer werkzaamheid «nam in dat tijdsverloop nog in omvang toe, het «doel» in 1884 «gesteld zijn wij intusschen belangrijk genaderd. «Tot deze laatste erkentenis moet ieder komen, die onbevoor- «oordeeld zich op de hoogte stelt van de algemeene verhoudingen, ««voorheen» en «thans.» Daarna op blz. 156: «Ons beknopt overzicht van den inhoud van het Tijdschrift, «het archief waarin voor alle tijden de geschiedenis van ons ver- «leden wordt bewaard, is ten einde en de verplichting rust thans «op ons der levering van het bewijs, dat door onze actie het nog «immer hangende kadastrale vraagstuk belangrijk nader tot zijn oplossing is gebracht». io8

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 110