De factor «verjaring» waarop de Heeren ook in de 6e afl. 1906 weer de aandacht vestigen, is zoo van alle kanten bekeken en behandeld, dat ik gerust mag volstaan met verwijzing naar ons tijdschrift en naar de beschouwingen van den Heer Boer, in het sten. versl. v. d. verg. der Not. Ver. 29 Sept. 1900 blz. 20 en v.v. Van de technische bezwaren zeggen de Heeren zelf, dat ze aan de waarde van het kadastrale plan bij een kadaster met bewijs kracht geen afbreuk doen. (T. 1906 blz. 166.) Ongeschiktheid van het personeel. Staat ons personeel in geschiktheid voor de praktijk zoover achter bij het Duitsche personeel? Waarom stellen de Heeren H. en de V. het aan het publiek voor, alsof in ons klein land behoefte zou zijn aan een groot korps van hoogst wetenschappelijk ontwikkelde geodeten? Bij de proefhermeting van Neuilly-Plaisance, waarover ik een en ander mededeelde in T. 1905, stond één zeer hoog weten schappelijk man aan het hoofd. De praktische metingen werden onder diens alles overziende hoofdleiding uitgevoerd door personen, die nimmer kadastrale metingen hadden medegemaakt en de Heer Baliemand en alle belanghebbenden hebben niets dan lof voor de wijze, waarop de laatsten zich van hun taak hebben gekweten. Wat de talrijkheid van het personeel betreft: Wilde men werkelijk heel Nederland in eens hermeten, dan zou heel veel grooter personeel noodig zijn. Wie denkt daaraan echter T. 1906 blz. 168: «Er bestaat in ons land niet, wat zoo her- «haaldelijk is beweerd, een «Communis opinio» omtrent de nood- «zakelijkheid der invoering van een kadaster met bewijskracht «voor de grenzen.» Het is eenigszins grappig hier er op te kunnen wijzen, dat de Heer H. tot voor kort behoorde tot die communis-opinio-isten. Na een groot citaat uit «Een kadaster met bewijskracht» door Mr. M. W. F. Treub in het. Sociaal Weekblad van 6 Oct. 1900, lezen wij op blz. 170 «Terugblik 1903»: I I 2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 114