En eindelijk in «Terugblik 1903 biz. 171»: «Uit deze agronomische hervorming, die hier te lande onder «den naam «ruilverkaveling» bezig is zich baan te breken, vloeit «noodwendighet kadaster met bewijskrachtvoort; het behoeft «dus niet te bevreemden dat onder haren invloed, de Vereeniging «voor Kadaster en Landmeetkunde in de laatste vier jaren een «bloeiperiode van activiteit intrad.» Het is waar: er is eenig verschil in de omstandigheden waar onder het kadaster met bewijskracht, bij vernieuwing van het kadaster tot stand komt en die welke door het opmaken van kaarten voor ruilverkaveling, ons een kadaster met bewijskracht brengen. Maar eenmaal zoo'n kadaster tot stand gekomengeldt dan alleen in het eerste geval het bezwaar der redactie (T. 1906 blz. 170): «Wij betwijfelen de mogelijkheid van de instandhouding onder «strikt behoud van den bereikten graad van nauwkeurigheid».?? En nu de statuten en de «voosheid» onzer organisatie T. 1906 blz. 172! De niet-herkiesbaarheid der bestuursleden heeft, volgens de tegenwoordige redactie, gebrek aan eenheid in de leiding ten gevolge gehad. Naast het «weifelend heen en weer slingerende bestuur» stond volgens haar, de «blijvende redactie», misschien slechts in schijn het gevoelen van de meerderheid der leden der Vereeniging weergevende. Te weinig leiding dus bij liet bestuur; te veel leiding door den redacteur. Verder «Bij het ongezonde van deze verhouding behoeft niet «te worden stilgestaan, bij eenig nadenken zal iedereen het onge- «wenschte van dien toestand inzien en beseffen, dat, zal ons «vereenigingsleven krachtig en gezond worden, eene herziening «onzer statuten dringend noodig is." Zelfs na rijp nadenken is het mij niet gehokt de gegrondheid te ontdekken van deze algemeene beweringen. Het wil mij voorkomen, dat de redactie zich hier wel wat erg I 2 I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 123