gemakkelijk van de zaak afmaakt en dat eenige toelichting niet overbodig is. Welke feiten geven het recht van «het weifelend heen en weer slin gerende bestuur te spreken en van gebrek aan eenheid in de leiding? In welke zaken veronderstelt de tegenwoordige redactie, dat zoolang de Heer Boer redacteur was, deze niet het gevoelen van de meerderheid der leden weergaf? Zoolang de Heer Boer alleen redacteur was, is mij geen enkel feit bekend, wijzende op belangrijk verschil van zienswijze tusschen bestuur en redactie. Steeds werd, uit vrijen wil, in dezelfde richting gewerkt door alle bestuursleden, in volmaakte harmonie met den redacteur, den Heer Boer, dien men in die periode den wetenschappelijken leider zou kunnen noemen. Geen gebrek dus aan eenheid in de leiding. «Langzaam, stap voor stap, maar met vastheid schreden we «voort naar: «Ons Doel» (Terugblik 1903 blz. 160). En dat de hoofdrichting, waarin de Vereeniging zich bewoog volkomen naar den zin was van den Heer Hoffmann, blijkt uit «Terugblik 1903 blz. 147». Sprekende over de gedachten wisselingen over «Ons Doel» in de allereerste jaren van ons vereenigingsleven, zegt hij, «De «gevallen uitspraak juichen wij nog altijd toe.» «Te Arnhem werd op 5 Sept. 1887 de mailstoomer, de trans- «atlantische boot van het heden, toenmaals nog slechts een hulp- «behoevend dobberend huikje, in veilige haven gebracht.» In T. 1899 blz. 223 vinden we opgeteekend de door den Heer Hoffmann gesproken woorden: «Vóór 15 jaren bestond nog geen krachtig kadastraal leven; «heden zijn zij ontelbaar, die met geheele toewijding van hun «persoon, door woord en daad, doen blijken van hunne belang- stelling in het door de Vereeniging voor K. en L. aan de orde «gestelde vraagstuk. «Heil aan de schepping van de Koningh, Boer en Thonus! «Aan haar is de toekomst! Worstelend zal zij overwinnen!» En ter beoordeeling hoe de Heer H. tot nog toe dacht over de leidende richting van den redacteur, den Heer Boer, nog de volgende citaten: T. 1900 blz. 157. 122

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 124