De voorzitter, de Heer Hoffmann zegt: «In het algemeen wensch ik dank uit te spreken voor de «talrijke opkomst op de gisteren gehouden vergadering der Not. «Ver. en hulde te brengen aan de daar betoonde eensgezindheid. «Ten opzichte van een uwer oordeel ik echter, en dat naar ik «verwacht met uwe volle instemming, eene uitzondering te moeten «maken. «Gij gist reeds, wien ik bedoel. «Ambtgenoot Boer! 29 Sept. 1900 zal voor U een onvergete- «lijke dag blijven; haast van af het oogenblik van uw indienst- «treden hebt gij gestreden voor de hervorming der instelling die «ons allen na aan 't hart ligt. «Ongelijk was de strijd, weinig bloemen, veel distelen etj doornen «strooide men gedurende de lange worsteling U voor den voet, «maar onwankelbaar waart gij in het geloof, dat in 't eind «aan U de zege zou zijn. «Gisteren hebt ge de weelde der overwinning mogen smaken; «wij achten ons gelukkig, dat wij tegenwoordig waren bij dien «triumf, onze hartelijke gelukwenschen bieden wij U aan, en «daarbij als eene herinnering van tijdelijk blijvenden aard, «het zegeteeken dat sinds menschenheugenis overwinnaars werd «vereerd.» (De voorzitter biedt den Heer B. een lauwerkrans aan.) (Stormachtige toejuichingen.) Eindelijk «Terugblik 1903 blz. 173, 174»: «Het uittreden van den Heer Boer, een feit, in 't leven ge- roepen door zijn optreden als Voorzitter onzer Vereeniging, wordt «levendig door ons betreurd. «Gedurende bijna 19 jaren heeft hij ons orgaan voortreffelijk geleid, «heeft hij vruchtbare zaden uitgestrooid; in deze schets gelieve hij «een poging te zien om aan te toonen, wat daaruit is geworden. «Of wij daarin ten volle zijn geslaagd, laten wij gaarne aan «de beoordeeling van anderen over; wij zullen tevreden wezen «wanneer onze lezers den indruk krijgen, die over ons kwam, «toen wij ons geheele verleden onder het schrijven dezer be- «schouwingen aan ons lieten voorbijgaan, een indruk, dien wij «meenen te kunnen weergeven door te verklaren: «dat onze «gemeenschap den afgetreden Redacteur voor alles wat hij deed, dank verschuldigd is.» 123

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 125