'47 De Heer Verhoeven eerbiedigt het recht van den Heer Hoffmann, om zoo uitvoerig voorlezing te doen van alles wat hij tot staving zijner uitspraken heeft dienstig geacht, doch ver klaart, dat daarmee geenszins is weerlegd of bestreden de hier geleverde kritiek op het redactieartikel. 't Verloop van het geheele incident heeft op hem den indruk gemaakt, als zoude minder de redactie dan wel persoonlijk de Heer Hoffmann voor den inhoud van «het Kadastrale Vraag stuk» aansprakelijk zijn. Daarom zou hij den Heer de Vos gaarne de vraag stellen, of hij geheel met den inhoud van het gewraakte artikel instemt, of wel het onderteekende uit een beginsel van homogeniteit met zijn mederedacteur. De Voorzitter vraagt of de Heer de Vos genegen is, op deze vraag te antwoorden. De Heer de Vos verklaart zich daartoe bereid en deelt der vergadering mede, dat hij niet alleen onderteekende als mede redacteur, doch dat hij ook persoonlijk de geheele verantwoorde lijkheid van het artikel op zich neemt. De motie, thans in stemming gebracht, wordt aangenomen met groote meerderheid. Vóór de Heeren: de Balbian, Baning, Bakker, Bingen, Boddé, Boer, van den Bout, ten Braak, Buning, Colpa, G. W. van Dijk, Fétéris, Ferwerda, Geijl, Gombault, de Groot, H. P. de Haan, W. J. de Haan, Hengeveld, Hietink, W. Holthuizen, Hondius, Hoogenboom, Hosang, Houben, Iwema, Kater, Klompe, Kerkhoff, Kloosterboer, de Korver, Kreeftenberg, Krijgsman, Meijer, Mulder, Xeuteboom, ten Oever, Oosterman, Oldenziel, Paulussen, Persoon, Prins, Raeven, van der Rest, van Riel, van Riessen, Rocquette Muntinghe, Schoonenberg, Smeets, Smeulders, Struijck, ïeebaal, Verhoeven, van der Veur, de Vroome, de Vries, R. A. de Wal, Wagemaker, Wan- ninkhof en Weijgers. (60) Tegen de Heeren: Abresch, van Ameijden, Arentsen, Evelein, van Gelder, de Grebber, J. W. den Hartogh, W. den Hartogh, Hoffmann, de Neyn van Hoogwerff, Sluijter, Spuijbroek en Vruggink. (13) Blanco stemden de Heeren: Alving, S. Eisinga, Feenstra,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1907 | | pagina 149